Pokud se budete řídit jednoduchým domácím tajemstvím, můžete na své zahradě pěstovat miliony orchidejí.

část rostliny

Pěstování orchidejí doma je proces, který vyžaduje určitou péči a přesné znalosti. Orchideje jsou velmi krásné a jemné tropické rostliny, které lze pěstovat doma i na zahradě. Správná péče při pěstování orchideje je základem jejího růstu a prosperity.

Je možné množit orchideje   pomocí určitých opatření. Abyste věděli, jak orchideje množit, doporučuji dodržovat zde popsaný postup.

Orchideje v květináčích a na zahradě.

Orchideje jsou rostliny, které lze pěstovat v květináčích nebo na zahradě. Orchideje v květináčích lze pěstovat správným výběrem   květináče, teploty a světla   . Vzhledem k tomu, že ke svému růstu vyžadují určitou úroveň vlhkosti, je důležité vědět, jak vytvořit vhodné klima.

V tomto smyslu je důležité vědět, že   mech je pro orchideje v květináčích  nejvhodnější půdou,     protože zadržuje vlhkost. Zdravá   orchidej   by měla být vždy dobře hydratovaná pravidelným mlžením rostliny nebo jejím udržováním ve vlhké místnosti v domě.

Orchideje v květináčích   vyžadují určité množství světla, které se může lišit v závislosti na ročním období.   Proto, aby rostly a vydržely dlouho, vyžadují hrnkové orchideje teplo, dobrou cirkulaci vzduchu a zálivku.

Při pěstování v zahradní zemině je nejlepší zvolit správný druh   venkovní orchideje   . Obecně je nejlepší   pěstovat orchidej venku s květináčem   , který bude nutné následující jaro odstranit kvůli aklimatizaci. Vždy je lepší je umístit na stinná místa a hlinité půdy.

Orchidej

Tipy, jak se vyhnout jejich zničení

První chybou, které je třeba se vyhnout, je čištění kořenů orchidejí, které vyčnívají z květináče. Dalším důležitým aspektem je výběr správné podlahy. Orchideje by nikdy neměly být vystaveny přímému slunečnímu záření. Teplota, kterou orchidej potřebuje, se pohybuje mezi 18 a 20 stupni. Je také velmi důležité vyhýbat se teplotním výkyvům, abychom   orchideje nezničili.

Zavlažování je základním aspektem pro přežití orchideje. Substrát orchideje   většinou   tvoří borová nebo smrková kůra, která postupně uvolňuje vodu.

Nikdy nedovolte, aby voda seděla na listech, nesmáčela květiny ani nenechávejte vázu ve stojaté vodě. Nejlepší způsob   , jak zalévat orchidej,   je shora nebo ponořením do mísy.

Tajemství mnoha orchidejí.

Chcete-li zjistit, zda lze orchidej zachránit a poté rozmnožit, jednoduše odstraňte vnější část stonku a zkontrolujte, zda je uvnitř stále zelená. Poté   větev jednoduše rozřízněte na dvě části   a pomocí zapálené svíčky musíte vosk nakapat na dva konce dvou větví. Po rovnoměrném nanesení vosku byste měli počkat, až zaschne.

Mezitím je nutné zkonzumovat trochu  čerstvého zázvoru  , jehož vlastnosti podporují klíčení sazenice orchideje. Po nakrájení kousku čerstvého zázvoru byste měli kousky uložit do skleněné nádoby. Po přidání asi 300 ml horké vody je třeba nádobu uzavřít a zakrýt.   Chcete-li vytvořit výživnou zázvorovou směs pro orchideje   , měli byste nechat zázvor uležet asi 24 hodin.

Orchideje v květináči

Pomocí přecezené zázvorové směsi namočte dvě větvičky orchideje asi na půl hodiny. Zatímco   stonky nasávají směs   , je nutné vzít trochu mechu, který je nutné dezinfikovat tak, že jej ve směsi necháme 30 minut nasáknout.

Pak byste měli vzít dva plastové kelímky a na dně udělat dva otvory pomocí frézy. Dále  je třeba vymačkat dezinfikovaný mech a rozdělit ho na dno dvou sklenic.  Umístěte dvě stonky orchidejí   do středu sklenice s   mechem a navlhčete je vodou.

 

Před umístěním květináče s orchidejemi   na suché místo by měl být přes květináč položen druhý plastový kelímek, aby se utěsnil. Během tří týdnů začnou malé orchideje růst za občasného kropení vodou. Teprve poté, co se vyvinou, lze orchideje oddělit a zasadit do samostatných květináčů.