Přemýšleli jste o tom, co můžete   udělat s pomerančovou kůrou? Slupky ovoce a zeleniny většinou vyhazujeme do koše. Věděli jste však, že je můžete využít mnoha různými způsoby? Například citrusové slupky jsou ideální pro výrobu   přírodních vůní, olejů, odmašťovačů a čisticích prostředků pro úklid vašeho domova. 

Přidejte pomerančové kůry do láhve s vodou – můžete s nimi dělat cokoliv. Na konci měsíce ušetříte spoustu peněz!

Pro snížení množství domácího odpadu můžete ze slupek vyrobit   nové, zcela přírodní domácí produkty.   Například výroba vlastního   čisticího prostředku z pomerančové kůry   je snadný způsob, jak   omezit plýtvání a   ušetřit peníze za drsné produkty plné chemikálií, které škodí vašemu zdraví a životnímu prostředí.

Zde jsou některé   výhody přípravy přírodního čisticího prostředku   s pomerančovou kůrou:

 • bezpečné pro většinu povrchů
 • bez toxinů a chemikálií
 • šetřit peníze
 • Snižte plýtvání potravinami
 • trvá dlouho

Pomerančová kůra, jak vyrobit tento přírodní čistič: Můžete ho použít na cokoliv!

Přírodní prací prostředek vyrobený z pomerančové kůry   se velmi snadno připravuje.   S několika ingrediencemi získáte univerzální čistič, který vydrží měsíce!

K jeho přípravě potřebujete:

 1. Plastová láhev (nebo sklenice)
 2. lahvičku s rozprašovačem
 3. pomerančové kůry
 4. Sůl
 5. Jedna lžička jedlé sody
 6. vodopád

Pojďme se společně podívat,   jak   připravit a používat tento oranžový víceúčelový čistič.

Slupky uschovejte

Pomerančovou kůru skladujte   v plastové láhvi nebo skleněné nádobě v lednici. K naplnění láhve nebo sklenice budete možná potřebovat slupky ze 4 až 6 středních pomerančů.

Přidejte jedlou sodu a vodu.

Po uložení je   omyjte vodou a solí,   abyste odstranili choroboplodné zárodky, zbytky pesticidů a parazity. Jakmile jsou slupky dezinfikovány,   nakrájejte pomerančovou kůru na proužky   nebo podle potřeby. Přidejte ji zpět do čisté láhve, dokud nebude z poloviny plná.   Přidejte lžičku jedlé sody a vodu   , dávejte pozor,   abyste vše nepřeplnili.   Ve skutečnosti musí mít roztok prostor pro fermentaci.

Nechte slupky týden odležet.

Čím déle necháte pomerančové slupky uležet, tím lépe bude čisticí roztok vonět. Před použitím čističe pomerančové kůry počkejte   alespoň týden   . Každý den musíte   otevřít víko,   aby mohly plyny uniknout.

Roztok přefiltrujte a k čištění použijte saponát.

Po uplynutí této doby   můžete kapalinu přefiltrovat do rozprašovače nebo víceúčelové nádoby   . Po odfiltrování slupek budete mít citrusový mycí prostředek, který   můžete použít na mytí nádobí a všech povrchů v kuchyni, koupelně a dokonce i na čištění podlahy díky kyselině citronové a jedlé sodě.   Nejlepších výsledků dosáhnete, když   láhev skladujete na chladném a suchém místě,   například: Když se nepoužívá, například ve spíži.