Pečené pomerančové listy   :   pouhých 15 minut   stačí k dosažení překvapivých výsledků. Nebudete věřit tomu, co vaše oči vidí.

Jedním z nejnáročnějších spotřebičů  na čištění je trouba: při vaření se jídlo může snadno zašpinit a vytvořit  popáleniny   , které nelze dlouhodobě odstranit. Nemluvě o   zápachu   , který se tvoří v troubě pokaždé, když je použita k vaření nebo ohřívání prvních chodů, druhých chodů a koláčů. Když sníme pomeranč ráno nebo jako svačinu, často máme tendenci vyhazovat odpad, tedy listy   a kůru pomeranče   .

To je chyba, která nás může vyjít draho, protože nemusíme nic vyhazovat, ale raději   konzervovat a používat jako účinný přírodní, ekologický a ekonomický prostředek.   Pomeranče oživí naše stoly a umožní nám   doplnit vitamín C,   ale důležité je   šetřit veškerý pomerančový odpad   . Zejména oranžové listy jsou   přírodním zeleným prostředkem   , který lze použít při domácích pracích.

Pomerančové listy: Nevyhazujte je, nebo uděláte vážnou chybu!

Pomerančové listy   by se nikdy neměly plýtvat nebo vyhazovat, i když nejsou jedlé. Jsou   velmi bohaté na éterické oleje, hesperidin, vitamín C, draslík, lykopen, draslík, vlákninu a   vitamíny  skupiny B.   Protože jsou pomerančové listy bohaté na éterické oleje, jsou spojenci DIY dekorací a přírodních deodorantů, kterými ozdobí   každý pobyt a dokáže provonět jakýkoli spotřebič   včetně   chladničky a trouby.

Pečené pomerančové listy: jak je používat?

Pomerančové listy jsou bohaté na minerály, vitamíny a esenciální oleje a lze je znovu použít  k deodoraci a provonění   jakéhokoli prostředí a spotřebiče. Listy tohoto vzácného citrusu jsou velmi užitečné a lze je ve velmi krátké době použít k vyřešení velmi běžného problému: nepříjemného   zápachu   , který se tvoří uvnitř spotřebiče.

Trouba   je obvykle nejšpinavější spotřebič a vydává nepříjemný zápach. Toto zařízení vydává nepříjemný zápach, zápach spáleniny, což je problém, který je třeba vyřešit. Chcete-li tento problém odstranit, jednoduše položte   pečicí papír na plech a vložte do něj několik pomerančových listů   . Jednoduše zapněte   troubu na 180 stupňů asi na 15 minut   a   nechte je vyschnout teplem   . Vysoká teplota   stimuluje uvolňování   éterických olejů obsažených v pomerančových listech.

Oleje   , které obsahuje,   usnadňují čištění trouby a   vydávají citrusové aroma   , které se může šířit po celém domě. Dvířka trouby stačí nechat otevřená, aby se   „voňavý“ kouř   šířil po celém domě. Vůně pomeranče se šíří celým naším domem a vydrží pár dní. Jde o   přírodní, ekologickou a ekonomickou metodu   , která umožňuje provonění trouby, aniž byste museli sáhnout po průmyslových metodách.

 

Když se nad tím zamyslíte   , dělaly to i naše babičky,   zvláště v zimě   přikládaly pomerančové kůry a listy do krbu nebo na pánev,   aby provoněly pokoj doma. Zkuste to také a vychutnejte si vůni těchto citrusových plodů!