Sušení prádla může být zdlouhavý a zdlouhavý úkol, zvláště když je prostor na prádelní šňůru omezený nebo časově omezený. V tomto příspěvku vám řekneme, jak usušit prádlo za pouhých 5 minut. Trik s lahví vás nezklame!

plastová láhev

Dalším tématem konverzace je   optimalizace prostoru na prádelní šňůře   , vyhýbání se slunečním skvrnám na jemných látkách a další. Dozvíte se také, proč   může být sušení doma zdraví škodlivé   a jak tento problém vyřešit jednoduchým použitím lahvičky. Pokračujte ve čtení a objevte všechna tajemství sušení prádla na prádelní šňůře.

Sušení prádla je každodenní činností, která vyžaduje čas a pozornost. Existuje  mnoho různých technik sušení oděvů   v závislosti na osobních preferencích a podmínkách prostředí. Někdo například prádlo raději věší venku na slunci,   jiný ho věší uvnitř   nebo používá speciální sušáky.

Pokud žijete v   oblasti s vlhkým nebo velmi deštivým podnebím   , může být obtížné sušit vaše oblečení zcela pod širým nebem, aniž byste je nechali několik hodin venku. V tomto případě by problém mohlo vyřešit použití sušiček, včetně přenosných, nebo ventilátorů.

Pokud však chcete ušetřit místo na prádelní šňůře   , existuje několik zajímavých technik. Oblečení můžete například složit tak, aby zabíralo méně místa, i když dlouho schne. Nebo použijte speciální věšáky na zavěšení košil a košil.

Vždy se vyvarujte zavěšení příliš mnoha oděvů   na stejnou nit současně   . Mohou totiž špatně schnout a jsou náchylné na nevzhledné skvrny způsobené   vlhkostí a potem   z okolních látek.

Nakonec nezapomeňte, že důležitá je také poloha prádelní šňůry. Vždy hledejte slunné místo, ale chráněné před silným větrem, aby se každý oděv lépe vysušil. Nyní pojďme objevit trik věšení oblečení s lahví.

Jak usušit prádlo za 5 minut

Rychlé sušení oblečení může být problém, zvláště pokud nemáte přístup k sušičce. Naštěstí existují některé techniky, které mohou proces sušení   látky urychlit   .

Trik s plastovou lahví

Užitečným tipem, jak optimalizovat prostor prádelní šňůry a rychle sušit oblečení, je nevěšet je v uzavřených nebo vlhkých místnostech. Tam, kde vlhkost výrazně zpomaluje proces schnutí. Také byste se měli vyhýbat nadměrnému vystavování látek slunci, protože to může  způsobit nežádoucí žloutnutí   . Pokud opravdu musíte věšet oblečení venku, zvolte nejméně horké časy dne, např. B. brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Nebo pokud máte možnost, zakryjte prádelní šňůru reflexní fólií.

S těmito jednoduchými opatřeními je však možné mít vždy čisté a čerstvé oblečení, aniž byste museli sáhnout po drahém řešení sušičky.

Věšení oblečení s lahví: trik

Pokud hledáte snadný způsob, jak rychle usušit oblečení,   pak by pro vás mohl být trik s lahví   . Tato metoda se snadno používá, zabere málo času a poskytuje skvělý výsledek.

Jak usušit prádlo za 5 minut

Nejprve si vezměte plastovou láhev, nejlépe kulatou. Odřízněte spodní a horní část, kde je víko. V tomto   bodě máte jakousi trubici   . Nyní stačí láhev vodorovně rozříznout, aby se úplně otevřela. Jakmile to uděláte, budete jej muset umístit pouze   na konec prádelní šňůry   . Potřebujete ho ke zvětšení prostoru na kabelu. Díky tomu může vzduch volně cirkulovat pod oblečením a vlákna rychle schnout.

Při této metodě se oblečení nedostane do přímého kontaktu s kabely prádelní šňůry a zlepší se cirkulace vzduchu pod ním, což urychlí sušení vašeho oblečení.

Používání   lahví k sušení oděvů   může také pomoci zachovat barviva v oděvních látkách. Ve skutečnosti má barva nevyhnutelně tendenci blednout nebo žloutnout, když je přímo vystavena intenzivnímu a dlouhodobému slunečnímu záření.

Proč byste se měli vyhýbat sušení prádla na šňůrách v interiéru?

Sušení prádla uvnitř   se zdá jako rychlé a snadné řešení   , ale ve skutečnosti tomu tak není. Za prvé, vlhkost v místnosti může způsobit nepříjemný zápach v čerstvě vypraných tkaninách. Pokud není místnost dostatečně větrána, oblečení může špatně vyschnout nebo dokonce   zůstat několik hodin vlhké.

Vyhněte se uzavřeným místům

Největším problémem při sušení prádla v uzavřeném prostoru   je však zdraví lidí   , kteří s námi žijí doma. Vlhkost přítomná ve vzduchu totiž podporuje   vznik plísní a roztočů   , které mohou u nejcitlivějších lidí vyvolat alergické reakce.

Ze všech těchto důvodů je lepší se  sušení prádla v uzavřených prostorách vyhýbat   a preferovat dobře větrané prostředí. Stejně jako balkony nebo venkovní terasy. Nebo použijte speciální vnitřní šňůry na prádlo vybavené ventilátory pro efektivní a rovnoměrné sušení prádla.

Vyhněte se věšení oblečení, když je slunce příliš silné.

Vyhnout se pověšení prádla na příliš silném slunci se zdá jako samozřejmý tip, ale ne každý ví, že sušením na přímém slunci může dojít k  poškození  látek    . Pokud je slunce příliš silné, ultrafialové paprsky mohou zesvětlit a zničit barvy oblečení, zanechávat žluté skvrny na bílých látkách nebo je dokonce ztvrdnout.

Šaty visící na slunci

Když pověsíte oblečení na prádelní šňůru a v nejteplejších letních dnech přijde do kontaktu s horkými povrchy, jako jsou dlaždice nebo dlaždice. To může také   ovlivnit účinnost sušení   , protože teplo uložené v půdě může následně uvolnit určité množství vlhkosti.

Místo toho může být věšení oblečení v interiéru ideálním řešením, jak se těmto problémům vyhnout. Jednoduše si vyberte   suchou, dobře větranou místnost,   kde můžete oblečení pověsit na prádelní šňůru nebo ramínka. Vyhnete se tak i přetěžování prostoru mimo prádelní šňůru.

 

Kromě toho je důležité pečovat o své oblečení podle pokynů na štítcích. Někdy existují   specifická doporučení   ohledně maximální povolené teploty pro sušení na přímém slunci nebo nutnosti používat pouze jemné prací prostředky bez bělidel.