Chcete, aby vaše orchideje rostly a bohatě kvetly po celý rok? Zde zjistíte, co musíte udělat, abyste dosáhli tohoto výsledku, a uvidíte, že budete mít vždy nádherné orchideje a svěží květiny!

Rostou vaše orchideje špatně a vytvářejí jen málo květů? Nebojte se, to je to, co potřebujete, abyste měli bujné orchideje a květiny po celý rok.   Nepotřebujete mnoho péče o tyto rostliny   , které potřebují organické hnojivo, aby se lépe vyvíjely a produkovaly nádherné květy. Zde je to, co musíte udělat, abyste dosáhli tohoto výsledku!

orchideje

Jak připravit hnojivo s cibulí.

Získání organického hnojiva je snadné. Používejte pouze ingredience, které jsou přírodní a které máte po ruce. Vlastně nemusíte kupovat nic speciálního, stačí cibulovina, kterou už pravděpodobně máte doma a kterou tak můžete použít k   získání vynikajícího přírodního hnojiva   . Takto byste to měli udělat:

 • Vezměte cibuli, odstraňte slupku a nakrájejte ji na malé kousky;
 • Nakrájené slupky z cibule dáme do sklenice s 1 litrem vody.
 • Sklenici uzavřete a umístěte ji na chladné místo přikryté utěrkou, aby se zabránilo světlu po dobu 24 hodin.
 • Po uplynutí času sklenici vezměte, obsah přefiltrujte přes sítko a nalijte do džbánu.

Výsledný roztok použijte k zalévání orchidejí. Nejprve rostlinu umístěte do větší nádoby, aby mohla voda odtékat, aniž by se převrhla.   Nechte vodu 25 minut odstát   a poté ji vyjměte z nádoby,   jinak přebytečná voda vyteče   . Tímto způsobem nedochází ke stagnaci a kořeny nehnijí, takže rostlina roste zdravě a silně. Mezitím proveďte jinou metodu k oživení orchidejí. Tohle je ono.

Metoda voda-mléko pro listy.

Jedním ze způsobů, jak   udržet listy orchidejí zdravé a silné,   je používat vodu a mléko. Takto byste to měli udělat:

 • Přidejte dvě polévkové lžíce vody do sklenice;
 • Přidejte lžíci čerstvého neslazeného mléka a zamíchejte;
 • Vezměte odličovací tampon a navlhčete jej roztokem.
 • Stiskněte kotouč a jemně jím přejeďte po listech.

Díky tomu   se listy lesknou   a absorbují   živiny obsažené v připraveném roztoku.   Díky tomu jsou zdravé a zelené, ale řešení je také účinné při odhánění  hmyzu a   parazitů, kteří by je mohli napadnout a způsobit nebezpečné infekce.

Jemně pohybujte diskem nahoru a dolů. Abyste měli během roku více květů, je vhodné   rostlinu každé dva až tři roky přesadit   a umístit do většího květináče, aby se kořeny lépe vyvíjely. S tímto systémem máte jistotu, že získáte svěží a dlouhotrvající květiny.

vodní orchideje

Tipy pro optimální růst orchidejí

Pokud vaše orchideje mají málo listů a málo květů, zde je několik tipů, jak jim pomoci lépe růst a stimulovat produkci:

 

 • Opatrně odstraňte všechny shnilé nebo poškozené části   sterilními nůžkami;
 • Přesazujte, když už kořeny nemají moc místa a substrát je sypký. Použijte půdu, která se skládá převážně z kůry stromů, která je lehká a dobře odvodněná;
 • Rostlinu zalévejte přiměřeně   , vydatně, ale sporadicky a až půda zcela vyschne.
 • Umístěte rostlinu na správné místo   , na světlé místo, ale vyhněte se přímému slunečnímu záření;
 • Pro lepší růst by měly být orchideje vysazeny v průhledných květináčích;
 • Použijte organické hnojivo, jak je popsáno výše.

Pokud se budete řídit všemi těmito radami,   budou vaše orchideje   vypadat krásně a po celý rok produkovat mnoho květů     Tímto způsobem můžete pěstovat mnoho rostlin a ozdobit svůj domov těmito krásnými květinami, které jsou také v různých barvách, každá krásnější než druhá, a získat krásné květinové zákoutí kombinací těchto květin.