Česnek je blahodárnou složkou nejen     pro naše zdraví, ale i   pro rostliny  , protože svými vlastnostmi může mít velký vliv   na   jejich zdravý a prosperující růst  . Česnek je   léčivá rostlina   a dá se pěstovat i na zahradě. Má   insekticidní, antibakteriální a antifungální vlastnosti, které   jsou užitečné pro ochranu vašich rostlin.

Jednoduše přidejte česnek ke každé rostlině, aby byla krásná, plodná a zdravá!

Kromě prospěšných vlastností pro naše zdraví   obsahuje česnek důležité prvky, jako je fosfor, draslík a jód, které jsou užitečné pro vaše rostliny,   protože jim pomáhají růst zdravě a silně. Česnek je tak účinný, že nejen vyživuje rostliny, ale také   zabraňuje parazitům, aby je napadli   a infikovali.   Kontrola škůdců v ekologické zahradě   je mnohem jednodušší, než se zdá. Pokud tedy máte problémy s rostlinami rajčat, cuket nebo lilku, řekneme vám vše o tom,   jak ekologicky bojovat proti parazitům    a dalším chorobám, které tyto rostliny postihují.

Česnekový prášek

Účinnou technikou je   rozdrtit sušené stroužky česneku na prášek.   Jakmile budete mít česnekový prášek,   odstraňte z rostlin trochu půdy a nasypte česnekový prášek.   Je důležité, abyste nanášeli mírné množství, protože nadměrné množství může být kontraproduktivní. Poté nahraďte odstraněnou zeminu a   přidejte trochu vody   . Vlastnosti česneku využijete   jak v zahradních plodinách   , tak   v sadech.

česnekový alkohol

Další možností je   vyrobit česnekový alkohol   . To pomáhá   přirozeně odpuzovat hmyz z vašich rostlin   . K jeho přípravě je potřeba   rozdrtit stroužek česneku a poté smíchat s litrem alkoholu.   Směs necháme   hodinu odležet v lednici a   přidáme dva litry vody   . Nakonec protřepejte, přefiltrujte a použijte na vaše rostliny.

Česneková infuze

Pokud dáváte přednost   přípravě česnekového nálevu   ,   namočte 5 až 6 stroužků česneku na 24 hodin,   poté  20 minut povařte   a nechte vychladnout.   Nalijte česnekový nálev   na několik dní do půdy vašich rostlin a hmyz a škůdci zmizí. Jedná se o jeden z   nejlepších přírodních insekticidů pro zeleninové nebo zahradní rostliny.    Můžete   jej použít proti mšicím, sviluškám, hnilobě a dalším chorobám.

česnekový insekticid

Další účinnou technikou je   oloupat stroužek česneku a   nakrájet stroužky na velmi malé kousky. Poté  velmi dobře rozdrťte   hmoždířem a vložte do skleněné nádoby s litrem vody. Směs nechte   24 hodin uležet   a poté   5 minut vařte   . Nakonec necháme vychladnout a přefiltrujeme. Jakmile je roztok připraven, použijte jej jako jakýkoli jiný insekticidní sprej.

Tip: Rostliny   je vhodné   krmit česnekem odpoledne   , aby přijaly co nejvíce živin. Pokud tedy chcete mít zdravé, bujné a krásné rostliny, ať už v sadu nebo na zahradě,   česnek je tím nejlepším lékem.