Jak poznáte, že je vejce čerstvé, nebo ho máte vyhodit? S těmito jednoduchými tipy už nikdy neuděláte chyby. 

pupen

Mezi mnoha potravinami, které se v naší kuchyni často objevují, jsou   vejce   , která lze připravit na tisíc různých způsobů. Vejce jsou například základní složkou jídel, jako je carbonara a mnoha dalších velmi chutných jídel. Navíc konzumací vajec těžíte z   řady prospěšných vlastností   pro tělo. Jen si vzpomeňte na fosfor, velmi užitečný pro zdraví kostí a zubů, a také na vápník, další prvek velkého významu pro kosti a svaly. Vejce také obsahují dobré množství železa a vitamínu K2 a vitamínu B.

Čerstvé vejce nebo ne? Udělejte si tyto testy – budete to vědět během několika sekund

Zkrátka   pravidelná a střídmá konzumace vajec   může našemu tělu jen prospět a vždy dodat určité množství energie a různých benefitů.

otevřené vejce

Nicméně, stejně jako všechny ostatní potraviny, které jíme v každodenním životě, i vejce mají   datum minimální trvanlivosti   , které by nemělo být překročeno.

U vajec musíte být obzvláště opatrní, protože jsou to potraviny, které by měly být vždy konzumovány čerstvé. Jak poznáte, zda je vejce opravdu čerstvé nebo ne?

Naštěstí existují   metody   , které nám pomáhají pochopit, zda je konzumace vajec vhodná nebo zda se ztratila jejich čerstvost. Samozřejmě první věc, kterou byste měli udělat, je pečlivě zkontrolovat datum spotřeby, které je uvedeno na obalu.

Jakmile je toto hotovo, můžeme si  po návratu domů procvičit test ponořením do vody. Pro shrnutí: jednoduše vezměte nádobu, naplňte ji vodou a přidejte vejce.

Nejčerstvější vejce zůstávají na dně, takže je můžeme bez problému sníst.   Měli bychom se však vyhnout konzumaci plovoucích vajec   : vzduchová bublina, která se v nich tvoří, ukazuje, že nejsou vůbec čerstvá.

Tento trik je velmi účinný, abyste poznali, kdy je vejce čerstvé nebo ne. V úvahu však připadá i jiná varianta, možná trochu méně známá, ale naprosto objevná.

Jakmile vejce vyjmeme, musíme je otevřít a dávat pozor,   abychom tuto operaci prováděli na rovném povrchu. Jakmile je tento krok dokončen, podívejme se zblízka na tvar, jaký má žloutek.

Samotný čich je pro pochopení zásadní

Pokud zůstane přesně ve středu bílku a   jeho struktura je obzvlášť objemná,   můžeme vejce bez váhání sníst. Tyto vlastnosti ve skutečnosti ukazují, že produkt je čerstvý a lze jej bez problémů konzumovat.

Ne

Pokud se však žloutek po otevření nezdá objemný (spíše plochý) a má tendenci   klouzat na jednu stranu   , s největší pravděpodobností se nejedná o čerstvé vejce.

Proto je vhodné jej nekonzumovat vůbec, zvláště pokud si navíc všimneme, že konzistence bílku je příliš tekutá. Posledním aspektem, který potvrzuje, že se vejce pokazilo, je zápach.

 

Pokud vajíčko otevřeme a hned   zaznamenáme nepříjemný zápach,   je čas ho vyhodit. S těmito malými opatřeními můžeme konzumovat pouze čerstvá vejce, aniž bychom se museli bát o své zdraví.