Věděli jste, že pro silné rostliny, květy a kořeny stačí použití speciálního hnojiva? Zde zjistíte, o jaké hnojivo se jedná. Pojďme zjistit, jak na to!

Silná složka květů a kořenů.

Používání organických rostlinných hnojiv je určitě lepší než těch dostupných na trhu, protože často obsahují látky, které mohou vážně poškodit životní prostředí. Chcete-li získat nekonečně listnaté rostliny, můžete   si připravit jednu s černými fazolemi   , luštěninami   bohatými na živiny a prospěšné vlastnosti   . Pojďme zjistit, jak toto hnojivo připravit a jak jej používat!

bujné rostliny

Černé fazole: do které čeledi luštěnin patří

Černé fazole patří do kategorie luštěnin a mají   vědecký název Phaselous vulgaris   . Vyznačují se svým vejčitým tvarem a lesklou černou skořápkou, která jim dodává příjemný estetický efekt.

Tyto fazole jsou obvykle spojovány s mexickou kuchyní, ale jsou také velmi oblíbené v Itálii a používají se k   přípravě rychlých a chutných receptů   .

Před vařením je však nutné je alespoň večer namočit, aby se vaření urychlilo a byly lépe stravitelné. Málokdo ví, že   se dají využít i v kuchyni  jako výborné hnojivo pro rostliny   . Pojďme objevit výhody černých fazolí pro rostliny a jak připravit organické hnojivo!

Všechny výhody černých fazolí pro rostliny

Černé fazole mají vynikající prospěšné vlastnosti, protože obsahují   velké množství živin,   jako je   draslík   ,   vápník, hořčík, sodík a fosfor   , ale také další minerály, jako je zinek a selen.

Výhody černých fazolí pro rostliny jsou enormní vzhledem k vysoké dávce živin, které obsahují, ve skutečnosti pozitivně ovlivňují jejich růst a kvetení.

Fazole mají tu vlastnost   , že absorbují dusík ze vzduchu   a přeměňují ho na účinné hnojivo, které zlepšuje půdu a zvyšuje výnosy.

Antifungální a antibakteriální vlastnosti černých fazolí pomáhají udržet parazity daleko od rostlin a chrání je před nebezpečnými chorobami, které mohou vést k smrti rostlin.

Půda s hnojivem na černé fazole   zůstává   vlhká a bohatá na prospěšné látky   , které mohou rostliny absorbovat, aby zůstaly svěží a zajistily bohaté kvetení.

fazole

Jak vyrobit hnojivo na černé fazole pro silné květy a kořeny

Proces výroby účinného hnojiva na bázi černých fazolí je jednoduchý. Před pokračováním v postupu je dobré vyzdvihnout kuriozitu při přípravě hnojiva s černými fazolemi: k jídlu se sice musí namáčet, ale pro získání hnojiva se musí používat bez tohoto postupu, tedy přímo   syrové   .

Tímto způsobem si černé fazole zachovávají všechny své vlastnosti a zvyšují svůj přínos pro rostliny. Chcete-li připravit organické hnojivo, musíte udělat následující:

  • Do mixéru přidejte dvě polévkové lžíce černých fazolí.
  • Stiskněte tlačítko a vše dobře nasekejte;
  • Když se změní na prášek, přeneste jej do plastové nádoby;
  • Přidejte litr vody a promíchejte párátkem;
  • Směs prosejeme a přendáme do jiné nádoby.

Získanou tekutinu musíte použít  bez zanechání zbytků   . Nyní, abyste získaný roztok použili,   nalijte jej do rozprašovače   a nakonec jej můžete aplikovat na rostliny. Posypte organickým hnojivem, aby vaše rostliny plně vyživily a zajistily jim dostatek živin, aby zůstaly silné po dlouhou dobu.

Jak jsme viděli, výroba organického hnojiva z běžné přísady, jako jsou černé fazole, je   snadná a také ekonomická   . Ve skutečnosti mají černé fazole velmi nízkou cenu a také se dají snadno sehnat, ale můžeme je pěstovat i na naší zahradě, abychom je měli vždy k dispozici.

 

Hnojivo připravíte během pár minut a použijete k výživě rostlin, aniž byste museli běhat do obchodu kupovat drahé a často neúčinné hnojivo. Organické hnojivo je přírodní a působí bez poškození vašich rostlin, dokonce i těch nejchoulostivějších, jako jsou orchideje, které můžete od této chvíle úspěšně pěstovat!