Když tam, kde žijeme nebo kam chodíme, je horké a vlhké období,   komáři   , stejně jako jiný hmyz, žijí v perfektních podmínkách, takže je snadné   utrpět jejich nepříjemné kousnutí.   Z tohoto důvodu lidé často hledají různé způsoby, jak tato otravná zvířata zastrašit a   vyhnout se svědění a nepohodlí   způsobenému jejich kousnutím. Kromě předmětů, jako jsou svíčky, náramky a komerční repelenty, existuje mnoho   domácích prostředků a levných prostředků,   jak najít účinná řešení, jak se před nimi chránit.

Existuje několik triků, které se můžete naučit, jak komáry zaplašit, například citronem, jedním z nejsilnějších citrusových plodů   .

Prastarý a velmi účinný prostředek na zastrašení komárů a much: nějakou dobu je už neuvidíte!

Existuje mnoho produktů, jako jsou kadidla, svíčky a difuzéry nebo spreje, které obsahují citron a další citrusové plody, které   tento hmyz odpuzují.   Je velmi běžné, že se tato malá zvířata objevují v oblastech, jako jsou řeky, bažiny, pole, zahrady a terasy, nebo, zvláště když slunce zapadá, vstoupí do domu. Pravdou je, že následující   přírodní domácí repelent proti komárům s citronem je velmi praktický, protože po   aplikaci sprejem nebo rozprašovačem   si jej můžete vzít s sebou na výlet nebo kdykoli použít doma.

Ingredience

 • 2 citrony
 • 1 lžička sušené levandule
 • Citronový esenciální olej (volitelně)
 • 1/2 litru vody
 • Sprej (obsah větší než 1/2 litru)

Příprava a aplikace

 1. Citron nakrájíme na plátky a dáme do sklenice a přidáme trochu vymačkané šťávy.
 2. Přidejte vodu a dobře promíchejte.
 3. Pokud chcete účinek zvýšit, přidejte asi   20 kapek citronového oleje a znovu dobře promíchejte.
 4. Přidejte také trochu sušené levandule, nechte   obsah několik hodin odležet   a poté  přefiltrujte   přes sítko do rozprašovače.
 5. Při každém použití se doporučuje lahvičku protřepat, aby se složky dobře promíchaly.
 6. Můžete jej nastříkat tolikrát, kolikrát potřebujete,   v místnostech domu   , na terase nebo na podlaze zahrady nebo   přímo na pokožku.
Tento speciální přírodní citronový repelent  odpuzuje nejen komáry, ale i mouchy   a zanechá váš domov svěží vůní. Pamatujte také, že při aplikaci tohoto repelentu na pokožku byste se měli   nějakou dobu vyhýbat přímému slunečnímu záření, protože citron má tendenci   zesvětlovat pokožku   a   zanechávat skvrny   .

Dalším trikem, jak   v noci zaplašit komáry,   je použití aromatické rostliny spolu s citronem. Tento lék můžete   umístit v noci blízko postele!

Komáři, dejte tento lék v noci blízko postele: je to jediný způsob, jak je udržet pryč!

Další možností   , jak využít citron k odpuzování komárů   , který lze umístit i do každého koutu domu, je spojení tohoto citrusového ovoce se známou aromatickou rostlinou: hřebíčkem    .

Tyto dvě složky dohromady tvoří    velmi silný domácí repelent proti komárům   , protože složky obou jsou vůči tomuto hmyzu velmi nepřátelské a brání jim dostat se příliš blízko k oblasti, kde byly umístěny.

K přípravě tohoto repelentu proti komárům s citrony a hřebíčkem stačí jeden z těchto citrusových plodů rozpůlit vodorovně, jako byste krájeli plátky, a  do dužiny vložit    pár stroužků této rostliny. Dejte to na talíř a voilá: teď můžete umístit tyto citrony s hřebíčkem, abyste odpuzovali komáry po celém domě, dokonce i blízko postele, když spíte.