Cibule je jednou ze surovin, která by v italské kuchyni neměla nikdy chybět. Samozřejmě ne každému chutná, ale ozvláštní každý připravovaný pokrm. Existuje však jedna vlastnost, která mnohé nutí přemýšlet: co jsou černé skvrny na cibuli?  

Skvrny na cibuli

Když jdeme do supermarketu, na našem nákupním seznamu téměř vždy chybí nějaká ingredience, kterou často používáme. Mluvíme o   cibuli.   Často se používá v italských pokrmech a pro mnohé z nás je nezbytnou ingrediencí. Ale přemýšleli jste někdy, co jsou to  černé tečky  ? Pojďme to společně zjistit.

Cibule, základní surovina 

Jak jsme právě vysvětlili,   cibule  je jednou ze základních surovin v naší kuchyni a pokud se nad tím zamyslíme, většina příprav vyžaduje málo nebo hodně cibule. Zjevně mluvíme o velmi silné chuti, které by se někteří nejraději vzdali, ale která je součástí nás, Italů. Vlastně v žádné restauraci či kuchyni by   alespoň jedna cibule neměla chybět.

Co jsou černé skvrny na cibuli?

Je to také velmi produktivní potravina     , kterou lze využít různými způsoby. Přemýšlejme o tom, kolikrát jsme ji nasekali velmi nadrobno na omáčku, nebo rozpůlili a orestovali nebo vařili na grilu nebo grilovali. Cibule se zkrátka dá jíst na mnoho různých způsobů, ale někdy se na ni díváme a říkáme si, jestli   ji máme vyhodit   nebo sníst. Pojďme se podívat na detaily.

Černé skvrny na cibuli, co to je?

Cibule je v naší kuchyni tak   dobrá a používaná potravina  , že je nepříjemné ji čistit a krájet. Ve skutečnosti, jak všichni víme, většina z nich nás doslova rozpláče   ,   a to je zcela normální. Ve skutečnosti jde o chemickou reakci, která ovlivňuje chuťové pohárky a slzné cesty.

Černé skvrny na cibuli

Až tento „tragický okamžik“ skončí, můžete jej využít k tomu, abyste se hýčkali tím, co máte nejraději. Ve skutečnosti se nepoužívá pouze jako další příchuť, ale také se konzumuje samostatně. Přestože náš dech není po jeho požití zrovna příjemný, pro mnohé z nás představuje něco magického, co si můžeme   vychutnat.   Velmi často si na něm však všimneme podivných skvrn a nevíme přesně, co dělat.

Zdravá cibule, která se hodí ke konzumaci, má   určitý vzhled  a pokud je něco v nepořádku, musíte pochopit, co to je, a především, zda se má   vyhodit   nebo zda existuje způsob, jak ji získat zpět. Kdy se tedy cibuli vyplatí vyhodit a kdy ne?

Jak poznáte zdravou cibuli a kdy jsou černé skvrny nebezpečné?

Nakupování je velmi důležitým obdobím, kdy si musíme dávat pozor na   to, co   kupujeme, zejména pokud jde o ovoce a zeleninu. Někdy se totiž stává, že v supermarketu vidíme perfektně naservírované jídlo, zatímco po příchodu domů jsme  nuceni   je ihned spotřebovat nebo dokonce vyhodit.

Vybrat dobrou a zdravou cibuli   není v porovnání s mnoha jinými tak složité, ale i tak vyžaduje náležitou pozornost. Ve skutečnosti jsou cibule, které vypadají pevně a mají kompaktní povlak, dobré, zvláště pokud je vnější strana stonku suchá. Občas si však všimneme malých či velkých   černých skvrn   a to se děje nejen v supermarketu, ale i doma ve spíži nebo lednici.

Tváří v tvář této   nemovitosti   přemýšlíme, co dělat, zda ji vyhodit nebo zda lze něco obnovit. Tyto černé skvrny nejsou nikdo jiný než Aspergillus   niger   , velmi běžná houba   vyskytující se v půdě.   To však neznamená, že cibuli čeká smutný osud. Jen   vůně   nám říká, co máme dělat.

Pokud má jídlo černé skvrny, ale vůně je typická pro cibuli, jednoduše   odstraňte  černou část, cibuli pečlivě omyjte a bezpečně použijte. Pokud cibule vypadá dobře, ale páchne shnilým dojmem   ,   znamená to, že ji musíme vyhodit.

 

To potvrzují i ​​zkušení lékaři, např.   Dr. Hassan Gourama   , který cibuli definoval jako potravinu s ustupující plísní. To znamená, že pokud je postižená část odstraněna a pečlivě omyta, může být   obnovena a bezpečně spotřebována.