Kdo by si nerad připravoval a nejí   dobrý talíř chipsů, smaženou rybu nebo milánský sýr   ? Když   se rozhodneme smažit,    zápach často proniká do našich šatů a různých koutů domu a jsou tací, kteří tohle všechno nesnesou. Co je třeba v těchto případech udělat? Pojďme to společně zjistit!

Přidejte do oleje bobkový list, prastarý trik mnoha hospodyněk v kuchyni. Naše babičky to vždycky dělaly!

Nestačí zavřít dveře kuchyně a otevřít okna. Pokud nechceme, aby   se vůně smažení   linula celým domem, můžeme   se uchýlit k sérii jednoduchých a účinných triků.

1. Do pánve přidejte bobkový list.

Chcete-li omezit   silné pachy, jako jsou smažené ryby, můžete  přidat několik bobkových listů přímo do pánve,   ve které smažíte. Bobkové listy   vydávají příjemnou vůni   , která neutralizuje aroma pečeně.

2. Zkontrolujte teplotu oleje.

Když olej hoří, vytváří silný zápach, který je obtížné odstranit. Proto je důležité   mít teplotu vždy pod kontrolou, aby nepřesáhla 180°C   . Abychom vám s tímto úkolem pomohli, můžete   použít jednoduchý kuchyňský teploměr.   Zajistíte si tak nejen zdravější grilování   ,   ale   také zabráníte vzniku toxických látek. 

3. Ke smažení používejte speciální zařízení

Dalším dobrým způsobem, jak se vyhnout nezdravému smažení, je   vybrat si spotřebiče, které udrží teplotu pod kontrolou   , jako je   klasická fritéza   nebo ještě lépe   horkovzdušná fritéza   . S horkovzdušnou fritézou můžete   použít mnohem méně oleje,   ovládat dobu a teplotu vaření a připravovat tak  zdravější pokrmy   bez ztráty křupavosti, která klasické smažení charakterizuje.

4. Ocet a jedlá soda

Při vaření můžete poblíž umístit   nádobu s   octem nebo jedlou sodou   , které   svým složením působí jako absorpční prvky.   Jakmile je smažení hotové, můžete také   na mírném ohni vařit vodu s octem a přidat trochu pomerančové nebo citronové kůry   a nechat chvíli odležet. Nepříjemný zápach ze smažení v kuchyni tak zneutralizujete během okamžiku.

5. Použijte čističku vzduchu

Na trhu lze také   zakoupit zařízení, která pohlcují nepříjemné pachy   a pomáhají obnovovat vzduch v kuchyni. Ve skutečnosti mají nejmodernější modely čističek vzduchu   senzor   , který se automaticky aktivuje při výměně vzduchu a vypne se, jakmile jsou odstraněny zbytkové pachy.

6. Okamžitě umyjte kuchyňské náčiní.

Aby se v našich hrncích nebo pánvích neusazoval zápach,   doporučujeme je umýt ihned po použití.  Plochy  můžete   postříkat trochou octa nebo citronu   a po pár minutách umýt klasickou myčkou. Pokud používáte myčku, můžete to samé udělat před vložením do myčky.