Již víme, že   extra panenský olivový olej   pochází z rostlinného extraktu plodu olivovníku: olivy. Víme také, že jeho využití je především kulinářské, ale pro jeho   nesmírné léčivé a léčivé vlastnosti   se   používá i v boji s několika velmi častými nemocemi.

Toto „tekuté zlato“ se   používá mimo jiné k čištění žaludku.

Olivový a pomerančový olej: 2 přísady, které je třeba brát tak, jak jsou

Olivový olej   působí jako mírné projímadlo,   předchází a   bojuje proti zácpě a má   také   projímavý účinek na prázdný žaludek.   Olivový olej má přirozené projímavé vlastnosti a pomáhá nám   neustále čistit žaludek a tlusté střevo,   pokud ho konzumujeme střídmě na lačný žaludek.

Nezapomínejme, že olivový olej   obsahuje velké množství antioxidantů,   zejména   hydroxykortizolu,   který působí také jako   účinný prostředek proti rakovině žaludku a tlustého střeva   .

Olivový olej   snižuje kyselost žaludku   , stimuluje střevní průchod,   podporuje vstřebávání živin   a zvyšuje jeho   protizánětlivé vlastnosti,   proto   dokonce zmírňuje příznaky gastritidy   . Stejně tak olivový olej působí   na hepatobiliární systém,   který přímo souvisí s trávicí soustavou.

Podle několika studií   užívání 50-60 ml olivového oleje   (lžíce je asi 15 ml) denně po dobu 20 až 30 dnů   drasticky snižuje zácpu   , protože jeho složky mají mírný projímavý účinek a regulují střevní průchod.

Pomerančový džus, mnoho výhod pro naše zdraví

Pomerančová šťáva   , stejně jako extra panenský olivový olej   , pomáhá regulovat některé funkce trávicího systému   , protože podporuje  vstřebávání živin   a vlákniny, které obsahuje, a usnadňuje  střevní pohyb   pro správné trávení. Článek z časopisu Scientific and Technological Disclosure Magazine z Universidad Veracruzana také upozornil, že vláknina obsažená v pomerančích se   také podílí na růstu probiotických a prospěšných bakterií ve střevě.

Proto spojení těchto dvou ingrediencí v  lahodný a zdravý nápoj k rannímu pití jen umocňuje   blahodárné účinky.   Pojďme se ale podívat, jak tento nápoj připravit, abyste využili jeho skvělých výhod.

Do pomeranče přidejte olivový olej, vrací se prastarý lék našich prarodičů

Olivový olej nám nabízí mnohem více výhod,   pokud jej zkombinujeme s některým ovocem,   jako v tomto případě   s pomerančem.

  Velmi účinný detoxikační účinek poskytuje   pomerančová šťáva smíchaná s olivovým olejem   Protože obě složky nám umožňují   rychle a přirozeně vyčistit žaludek a střeva.

Jak se připravuje a konzumuje?

Příprava tohoto nápoje je velmi jednoduchá.   Do sklenice nalijeme   přesně půl sklenice čerstvě vymačkané bio pomerančové šťávy a   poté přidáme dvě lžíce extra panenského olivového oleje.   Pro účinný účinek se   doporučuje užívat nalačno.   Je důležité, aby se jednalo o   velmi kvalitní extra panenský   olej   , protože   obsahuje vyšší koncentraci    polyfenolů a přírodních antioxidantů   .

 

Nesmíme také zapomínat na to, že jako všechno, i vše je třeba brát přiměřeně, aniž bychom to přeháněli.