Máte-li opravdovou vášeň pro zahradu, stává se, že máte k dispozici značné množství cuket, které se v celku těžko sní. Jak   zmrazíte syrovou nebo vařenou cuketu?   Protože ať je to jakkoli, je velmi důležité to udělat, abyste je nemuseli vyhazovat a zbytečně tak plýtvat velmi dobrou zeleninou.

Připravíte tak chutné pokrmy, které udělají radost celé rodině i v zimě. A především vám zaručí super zdravý, autentický a zdravý oběd či večeři. Proces zmrazování však často neprobíhá správně a to se stává problémem, protože zelenina se stává nepoužitelnou a musí být i přes dobré úmysly vyhozena. Naštěstí v tomto článku najdete správné techniky pro uchování vařené a syrové cukety v mrazáku.

Bezpochyby, jakmile objevíte tyto malé, ale jednoduché triky, už se bez nich neobejdete, a proto je budete často a s velkou radostí uplatňovat.

Jak zmrazit vařené i syrové cukety a mít je po celý rok

Skladujte cuketu po dobu jednoho roku.

Surová technologie

Toto je nepochybně jedna z nejjednodušších a nejintuitivnějších metod, protože trvá jen několik kroků:

  1. Cuketu omyjte pod tekoucí vodou, nakrájejte konce, poté je nakrájejte a nakrájejte na kostičky nebo chcete-li tyčinky.
  2. Nyní, abyste odstranili co nejvíce vlhkosti   , osušte je otřením savým papírem, který absorbuje všechny tekutiny.
  3. Nakonec zeleninu vložte do potravinových sáčků nebo vhodných vzduchotěsných dóz a   poté ji vložte do mrazáku, kde vydrží asi 6 měsíců   .

Technika po vaření.

V tomto případě   můžete postupovat podle dvou různých kroků, které vše trochu zkomplikují   , ale nebojte se, nemusíte se bát:

Metoda 1

  1. Po umytí cukety nakrájíme na kostičky, poté je vložíme do hrnce s osolenou vodou a   vaříme 5 minut, aby zůstaly pěkně pevné   .
  2. Nyní je nechte vychladnout, vložte do speciálních sáčků a   zmrazte v mrazáku, kde vydrží 8 měsíců   .

Metoda 2

  1. Zeleninu vždy po omytí nakrájejte a poté po stranách opékejte na nepřilnavé pánvi s trochou oleje po dobu několika sekund (chcete-li, zlehka ogrilujte z obou stran).
  2. Nakonec počkejte, až vychladne, vložte do potravinových sáčků,   vložte do mrazáku a spotřebujte do 8 měsíců   .

Rady a návrhy

Syrovou nebo vařenou mraženou cuketu můžete vyjmout z   mrazničky bez rozmrazování a snadno ji použít ve svých vlastních receptech. Pokud si místo toho chcete udělat studený salát, doporučujeme ho vytáhnout z mrazáku,   dát na 2 hodiny do lednice a poté rozmrazit při pokojové teplotě   .