Všichni jsme   při vaření omylem spálili  jídlo   a zanechali po něm tmavé zbytky, které se obtížně odstraňují.

Pokud se vám to někdy stalo, můžete pomocí těchto    jednoduchých kroků   odstranit veškeré zbytky nebo nečistoty uvnitř i vně pánví ve vaší kuchyni. Navíc jsou to   jednoduché, levné a velmi jednoduché triky   , které zaberou jen pár minut vašeho času a pomohou vám vyčistit  připálené pánve bez větší námahy.

Připálený hrnec, nemá cenu ho škrábat. Jak udělat, aby vypadaly znovu jako nové!

Pokud nevíte,    jak odstranit připálené jídlo z pánve   , budete rádi, když budete vědět, že některé ingredience, které máte ve své skrýši, jsou skvělé pro navrácení přirozeného lesku pánvím. Jednou z nich je    mořská sůl   , přírodní a velmi ekonomický produkt používaný při vaření. Pojďme se podívat, jak ji můžete využít!

mořská sůl

Míchání vody a soli   je velmi jednoduchý proces a zároveň nesmírně užitečné v domácnosti, protože nám umožňuje    velmi jednoduchým a ekonomickým způsobem čistit připálené hrnce .

Ingredience

 • 2 lžíce mořské soli
 • drátěnka (ujistěte se, že je vhodná k čištění vašich pánví a nepoškrábe je, abyste předešli nepříjemným překvapením)
 • mýdlem a vodou

Návod k použití

 1. Vyčistěte hrnec    horkou vodou, drátěnkou a mýdlem,    které běžně používáte k odstranění nečistot z kuchyňského náčiní.
 2. Když je pánev čistá, nalijte velmi horkou vodu, dokud zcela nepokryje dno, a přidejte sůl.
 3. Tuto směs vody a soli nechte    asi 30 minut   uležet .
 4. Po půl hodině znovu vydrhněte drátěnkou nebo houbou, dokud připálené zbytky zcela nezmizí.

Zavedením tohoto domácího triku do praxe můžete udržet své pánve jako nové a   také eliminovat choroboplodné zárodky a bakterie díky dezinfekčním vlastnostem soli.

ocet a sůl

Mnoho lidí se rozhoduje    čistit své pánve octem a solí   , protože tyto dvě přísady dokážou  odstranit připálené zbytky z pánví   a   udržet nádobí bez bakterií díky svým bohatým antibakteriálním vlastnostem.

 

Ingredience

 • láhev   bílého octa
 • lžíce soli
 • měkkou houbou

Návod k použití

 1. Přidejte bílý ocet   do připálené pánve, dokud nebude pokryto celé dno.
 2. Jakmile je to hotové, přidejte lžíci soli.
 3. Hrnec se směsí necháme  10 minut vařit.
 4. Ocet se velmi rychle odpařuje, takže musíte dávat pozor, abyste hrnec ještě více nepřipálili.
 5. Po 10 minutách sundejte pánev   z plotny a počkejte, až   ocet vychladne   .
 6. Pro úplné odstranění zbytků jídla použijte   měkkou drátěnku   , která nepoškodí pánev a nedrhne, dokud vše neodstraníte.

Tento domácí trik na    čištění připáleného hrnce   usnadňuje odstranění přilepených částeček jídla. Pokud se jídlo úplně neoddělilo, můžete   stejný postup  zopakovat    , zvláště pokud byly pánve na ohřevu dlouhou dobu. V tomto případě je nutné tento postup provést několikrát.