Čištění dřevěných dveří bez jejich poškození je možné pouhým třením brambory o dřevo.

Brambory na čištění dřevěných dveří.

Zařizování domu znamená věnovat pozornost každému prvku, který charakterizuje různá prostředí. Vlastně vše je třeba vybírat s velkou pečlivostí a především vše pro to dbát.

Tím nemáme na mysli pouze tzv. dekorační doplňky, ale také stoly, židle a nábytek obecně. Mluvíme ale také o    dřevěných dveřích,   exteriérových i interiérových, které se často čistí tak nesprávně, že hrozí jejich zničení.

Jak se o něj tedy můžeme lépe postarat? A především: jak   vyčistit dřevěné dveře   , aniž byste museli nutně používat škodlivé a nevhodné přípravky? Níže se pokusíme na tuto otázku odpovědět a poskytnout vám několik užitečných tipů.

Jak čistit dřevěné dveře bez jejich poškození

Ve všech domech jsou dveře. V konkrétním případě interiérových a venkovních dveří   ze dřeva.   Ne všechny jsou stejné, ale mohou být různých typů a barev. V každém případě je třeba věnovat největší pozornost jeho péči a tedy i čištění.

Vzhledem k tomu, že dřevo je obzvláště citlivý materiál, je vhodné se vyvarovat používání nevhodných nebo dokonce agresivních přípravků. Produkty, které mohou dřevo nějakým způsobem poškodit, zanechají ho matné nebo dokonce matné. Jakým produktům byste se ale konkrétně měli vyhnout? Patří mezi ně například líh, čpavek nebo i abrazivní čističe.

Naopak se doporučuje uchýlit se k některým užitečným prostředkům nalezeným v přírodě. Klasické   babiččiny prostředky, jednoduché a účinné, které nepoužívají žádné škodlivé nebo zvláště agresivní přípravky.

Na skvrny a otisky prstů různého druhu, které mohou dřevo poškodit, jsou náchylnější zejména venkovní dveře, nikoli dveře interiérové. Jsou totiž také vystaveny různým atmosférickým podmínkám. A s tím voda, vítr, kroupy atd. Každopádně pro čištění není nutné používat specifické přípravky, stačí se podívat do své spíže.

Když už jsme u dřevěných venkovních dveří: aby nedošlo k jejich poškození výše zmíněnými klimatickými vlivy, je vhodné dbát také na použitou barvu. Ve skutečnosti existuje typ laku, který je odolný a zároveň voděodolný a díky kterému je možné absolutně předejít škodám způsobeným větrem či deštěm.

brambory

Brambora je ideální na čištění dřevěných dveří.

Abychom šli hlouběji, lze říci, že vynikajícím přírodním lékem   je použití brambor.   Surovina, kterou snadno najdete v každé spíži a která je nejen skvělým pomocníkem při přípravě lahodných pokrmů, ale   lze ji použít i na čištění dřevěných dveří.

Aby nedocházelo k plýtvání, doporučuje se používat brambory naklíčené. A s tímhle brambory, které se už nedají jíst a hrozí, že budou vyhozeny do koše.

V tuto chvíli však mnohé napadne: Jak čistíte dveře?   Odpověď na tuto otázku je, že vám stačí   mít k dispozici 1 bramborovou a 1 bavlněnou utěrku. Teprve až budou zajištěny potřebné zásoby, můžeme pokračovat.

Postup, který je třeba dodržet

brambor u dveří

Konkrétně musíte vzít brambory, umýt je a pak je rozpůlit. Poté se natírá přímo na povrchy dveří a ujistěte se, že je přetřete také přes kliky. Hlíza sama o sobě totiž zabraňuje poškození barvy dřeva. Současně jsou také odstraněny skvrny.

 

Poté, co   brambory protáhnete dřevěnými dvířky,   jednoduše vezměte dobře vyždímaný vlhký hadřík a otřete jej přes dvířka, abyste odstranili všechny stopy nečistot. Navíc použitím hadříku předejdete poškrábání a skvrnám na dveřích. Jakmile toto vše uděláte, budou vaše dřevěné dveře opět zářit jako nové. A bude vypadat leskle a čistě jako nikdy předtím.