Stává se, že vám   dojde mycí prostředek do myčky a   uchýlíte se k přírodním a tradičním metodám: zde vysvětlíme, jak připravit  mycí prostředek   do myčky efektivně a ekologicky.

Mycí prostředky ve většině případů kupujeme v supermarketech nebo specializovaných prodejnách, jedná se však o   chemikálie   škodlivé lidskému zdraví a životnímu prostředí.   Pěkným gestem by bylo připravit si ho doma ze zcela přírodních, ekologických a úsporných surovin   . Pojďme objevit snadný a efektivní způsob, jak připravit prostředek na mytí nádobí ekologickým a ekologickým způsobem.

Nejlepší možností je dát konečně sbohem  chemikáliím   , které škodí našemu zdraví, naší peněžence i planetě. Jen   pár přírodních ingrediencí a pár minut   stačí k vytvoření   zeleného a ekologického pracího prostředku  bez utrácení spousty peněz. Ekologický prostředek na mytí nádobí je schopen důkladně vyčistit nádobí bez poškození pokožky a bez znečištění životního prostředí.

Prostředek do myčky: Nevyhazujte peníze, moje babička to takhle dělala a čistí to ještě důkladněji!

Abyste se vyhnuli nákupu drahé čisticí chemie, bylo by vhodné udělat laskavé gesto: připravte si   doma ekologický a ekologický prostředek na mytí nádobí.   Jedná se o vynikající řešení, které vám umožní ušetřit peníze, vyhnout se poškození zdraví a snížit dopad na životní prostředí. Zde najdete přírodní ingredience dostupné ve spíži, ze kterých   lze vyrobit ekologický a přírodní prací prostředek.

Ingredience:

  • vodopád
  • tři citrony
  • Sůl
  • Bílý vinný ocet
  • Marseillské mýdlo

Jak si doma připravím ekologický prací prostředek? Udělej to takhle!

Organický prací prostředek  si můžete vyrobit   doma tak, že citrony rozpůlíte   a vymačkáte je do nádoby, abyste   vytáhli šťávu   .   Citronová šťáva   je základem domácího přírodního pracího prostředku. Poté přidejte   trochu teplé vody   , ne příliš horké. Jakmile je roztok promíchán   , přidá se trochu soli   , která působí jako přírodní dezinfekce čisticího prostředku.

 

Zrnka  soli   pomáhají odstranit odolné nečistoty z nádobí. Do směsi se pak přidá  trochu bílého octa   : tato přírodní složka čistí nádobí a nádobí díky svým antibakteriálním a odmašťovacím vlastnostem.   Jakmile   budete mít ruční mixér, smíchejte všechny ingredience, dokud nezískáte homogenní konzistenci.

Do směsi  můžete přidat pár   vloček Marseillského mýdla, aby vznikla hustší směs.  Směs je připravena k použití, ale uvedené množství by nemělo být překročeno. Zde máte   přírodní, šetrný, ekologický a ekologický prostředek na mytí nádobí!