Vášeň pro   pěstování rajčat   nezná mezi milovníky zahradničení mezí. Když někdo založí svou první zahradu, nikdy nepřestane pěstovat rostliny rajčat. Rajčata jsou tak všestranná a jsou základem tolika pokrmů, že je všichni chceme pěstovat. I když není snadné   podpořit dobrý růst rajčat,   můžeme jejich růst podpořit, pokud budeme respektovat některé postupy.   Jednou z praktik, které byste měli věnovat pozornost,   je závlaha   .

Rajčata: Trik, jak je zalévat, abyste získali silné a plodnější rostliny

Níže vám dáme 5 tipů, jak   správně zalévat rajčata, které nám pomohou dosáhnout silných rostlin se spoustou ovoce.

1. Zalévejte pomalu

Cílem je   přivést vodu 6 až 8 palců pod povrch půdy, aby se podpořil růst kořenů v celé oblasti. To vede k lepší kapacitě vstřebávání živin a   rostlina je větší a úrodnější   . Proto je důležité zvážit možnost   instalace kapkového závlahového systému   , který nám umožní zalévat rostliny rajčat pomalu a neustále.

2. Pravidelně zalévejte

Konkrétní a konkrétní periodicitu nelze specifikovat, protože závisí na několika faktorech.   Jen musíte dávat pozor na půdu kolem sazenic   a   pokud je suchá, můžete ji zalít.   V závislosti na povaze půdy nebo klimatu, ve kterém žijeme, můžeme rostliny rajčat zalévat denně nebo i několikrát denně nebo jednou až dvakrát týdně. 

Důležité je, že jakmile určíme, za jak dlouho půda vyschne,   pravidelně zaléváme, aby rostliny rajčat netrpěly   . V horkých dnech je normální, že rostliny trochu povadnou, ale za soumraku by měly znovu získat svěžest. Pokud se tak nestane, je to proto, že potřebují vodu, a proto je druhý den ráno musíme zalévat.

3. Rostlinu (nahoře) při zalévání nenamáčejte

Rostlina rajčete, zvláště když plodí,   by při zalévání neměla smáčet stonky a listy   . Vodu byste měli   zalít kořeny   , které z toho budou mít prospěch. Je třeba také vzít v úvahu, že rostliny rajčat mohou trpět mnoha houbovými chorobami a že zvlhčení stonků a listů rostliny tuto predispozici zhoršuje. Existují   zavlažovací panely s postřikovači, které usnadňují práci   tím, že zabraňují navlhnutí rostliny a také regulují průtok vody tak, aby postupně pronikala do půdy.

ČTĚTE TAKÉ:     100% italské těstoviny, nenechte se zmást: pouze tyto dvě značky používají italskou pšenici | Přidejte je do nákupního košíku!

4. Nezalévejte rajčata na noc.

Jak již bylo řečeno, není nutné rostlinu během zavlažování zalévat, aby se zabránilo houbovým chorobám. Ve skutečnosti se houbám daří v podmínkách vysoké vlhkosti a chladných teplot. Pokud tedy rostliny rajčat v noci zaléváme určitým způsobem, podporujeme jejich vývoj. Proto   byste se měli vyvarovat jejich nočnímu zalévání,   i když rostliny rajčat pokulhávají.   Zalévat je nejlépe za svítání.

5. mulčování

Mulčování je základním postupem při pěstování rajčat. Mulčování organickým materiálem, stromovou kůrou, kokosovým vláknem, slámou nebo jinými materiály   pomáhá zpomalit odpařování vody   , což umožňuje půdě bobtnat a tím přispívá k provzdušňování. S rozkladem organické hmoty se zvyšuje kvalita půdy a živiny.   To nám umožňuje snížit frekvenci zavlažování   a tím dosáhnout úspor.

 

Na zalévání rajčat se nejlépe hodí dešťová voda     , takže není na škodu ji za deště sbírat. To je ještě důležitější, když je voda v našem regionu velmi tvrdá, a proto obsahuje hodně vápna. K zálivce rajčat není vhodná voda s vysokým obsahem rozpuštěných solí.