Zde vysvětlíme, jak přimět orchideje, aby kvetly i v nejchladnějších měsících, a jak o ně co nejlépe pečovat: Řiďte se radami odborníků.

Nechte rozkvést orchideje

Orchideje jsou jednou z nejoblíbenějších květin používaných   v domácnostech i kancelářích, ale   snadno se vystavují riziku vadnutí a odumření, pokud o ně není náležitě pečováno   . Zde je návod, jak o ně nejlépe pečovat a zajistit jim prosperitu.

Nechte rozkvést orchideje

Orchideje jsou elegantní a barevné květiny, které obvykle rozzáří balkóny, domy a kanceláře.  V zimních měsících však tyto rostliny trpí chladem   a abyste se o ně optimálně starali, stačí se řídit radami odborníků. Ve skutečnosti   nemusíte být zahradník nebo květinář, abyste měli krásnou a dobře udržovanou orchidej   , i když má pověst extrémně choulostivé rostliny. Co byste s orchidejí nikdy neměli dělat, je   zacházet s ní jako s ostatními domácími rostlinami  , protože na rozdíl od většiny v zimě trpí zimou a potřebuje speciální péči.

Ve skutečnosti   mohou být měsíce prosinec, leden a únor pro tyto rostliny obzvláště kritické   . Proto je důležité přijmout vhodná opatření, aby se zabránilo jejich zkažení nebo odumření. Pojďme se společně podívat, jak se o orchideje starat:   s těmito tipy přežijí zimu a   na jaře nádherně pokvetou.

Rada

Tipy pro orchideje

Aby se orchidej cítila pohodlně, potřebuje nejprve   vyvážené prostředí   s určitými podmínkami: potřebuje   hodně přímého světla a teplotu, která kolísá mezi dnem a nocí   . Zejména je třeba dávat pozor   na umístění orchidejí blízko okna orientovaného na jih nebo východ   , ale vyhněte se přímému slunci, jinak by se listy mohly spálit. Pokud jde o teplotu,   přes den by mělo být teplo mezi 20 až 25 stupni a v noci chladno od 15 do 18 stupňů   .

Když už jsme u vody,   orchideje vyžadují střední množství vody   , které je třeba v zimě snížit tak, že před dalším zaléváním rostliny počkáme, až substrát úplně vyschne. Voda by navíc   měla být teplá a ne tvrdá   . Naopak   vlhkost by měla být vysoká, mezi 40 % a 70 %   . Proto můžete použít zvlhčovač nebo umístit rostlinu na   podnos s mokrým štěrkem   , protože vnitřní vytápění v domácnostech má tendenci vysušovat vzduch.

zimní měsíce

V zimních měsících jsou orchideje v období „vegetačního klidu“   , takže potřebují méně   hnojiva (   maximálně jednou za měsíc   , s poloviční doporučenou koncentrací)   a hnojivo musí obsahovat všechny mikroživiny potřebné pro jejich růst   . dusík, fosfor a draslík).  Pokud rostliny vykazují známky chorob nebo škůdců   (shnilé kořeny, poškozený substrát atd.),   je třeba je okamžitě přesadit nebo seříznout   , aby se poškození nerozšířilo na zbytek rostliny.