Kdo by nemiloval   rozmarýn   ? Čerstvé, aromatické, velmi voňavé, krásné na pohled a dobré pro dochucení mnoha pokrmů. Co by to bylo například za   pečené brambory bez rozmarýnu?

Je snadné ji pěstovat doma, dokonce i na okenním parapetu, pokud nemáte jiné místo, ale to neznamená, že nepotřebuje   nějaká malá opatření, aby zůstal zdravý a svěží   . Pokud je to to, co chcete, postupujte podle   5 jednoduchých návrhů,   které vám nabízíme níže.

Rozmarýn, hustý a voňavý jako vždy.

Tenké, špičaté listy rozmarýnu jsou mimořádně všestrannou kulinářskou pochoutkou a nepostradatelnou při přípravě mnoha pokrmů. Kromě výše zmíněných brambor se výborně hodí   k dochucení masa, polévek a mnoha dalších slaných jídel.

Dalším bodem ve prospěch rozmarýnu je, že jej lze  snadno pěstovat doma   , v zemi, pokud máte zahradu nebo sad, jinak v květináči. Pokud chcete, aby to vypadalo skvěle, tady je   5 tipů   , které byste měli pečlivě dodržovat.

5 tipů, jak mít zdravé a voňavé rostliny rozmarýnu, udělejte to!

Chcete, aby váš   rozmarýn rostl zdravě, robustně a velmi voňavý   ?

Chcete-li dosáhnout tohoto výsledku, stačí dodržovat těchto   5 jednoduchých tipů:

 

  • Čistě odřízněte všechny části rostliny, které vypadají shnilé nebo definitivně nemocné   . Nejlepší dobou pro tento proces čištění   je jaro.
  • Nejlepší je   transplantovat rostlinu každé 2-3 roky.   Přesuňte ji z menší nádoby do větší nebo z užší partie do širší.
  • Hnojivo je důležité   . Možná použijte vhodný lék od března.
  • Rozhodující je také umístění    Rostlinu postavte na   světlé místo   , ale   nenechte   na ni přímo svítit sluneční paprsky   . Umístěte jej také na   suché a větrané místo.
  • Chraňte ho před parazity   .   Některé produkty je možné zakoupit ve školkách, ale doporučujeme, abyste si je vyrobili sami, přirozeně a   ekonomicky   . Zdá se, že nejlepší ze všech je ten na bázi   marseillského mýdla   .   Rozpusťte 10 až 20 gramů ve vodní lázni,   poté přidejte litr vody (nejlépe teplé), nalijte tekutinu do rozprašovače a protřepejte. Nyní vše, co musíte udělat, je   nastříkat ráno na postiženou rostlinu a   vyhnout se nejteplejším hodinám dne. Vůně marseillského mýdla, pro nás velmi příjemná, není až tak příjemná pro parazity, kteří se drží stranou a zabraňují napadení vašeho krásného rozmarýnu.
Marseillské mýdlo   , které používáme, musí  být přírodní a bez parfemace nebo jiných chemických látek.   V tuto chvíli je hotovo: s těmito jednoduchými opatřeními rozmarýn krásně poroste a udělá vám velkou radost.