Potřebujete trochu popela, který nanesete na své rostliny, a budou opět dokonalé. Výsledky jsou zaručeny – zde je to, co potřebujete a jak na to.

Popel na rostlinách

Pokud máte rostliny, musíte se o ně starat.   Ve skutečnosti, kdybychom to neudělali, zemřeli by krátce poté. Mají potřeby a je důležité je znát a realizovat, jinak by rostliny přežily jen velmi krátkou dobu, než by byly napadeny nebo uhynuly. To však nestačí, protože každá rostlina je jiná.

Ne každý chce stejné světlo, jsou tací, kteří milují sluneční paprsky a ti, kteří milují stín. Totéž platí pro vodu: jsou rostliny, které potřebují častou zálivku, a jiné, které moc vody nepotřebují. Pesticid je tedy   důležitý, aby zabránil napadení rostlin hmyzem, plísněmi nebo viry   .

péče o rostliny

Na závěr   by nemělo chybět hnojivo   . To je zásadní pro silnou, zdravou a prosperující rostlinu. Jako hnojiva pro rostliny můžete použít mnoho přírodních produktů a dnes se podíváme, jak vyrobit jeden s popelem. Vyžaduje se velmi málo. Zde je to, co potřebujete a jak provést další kroky.

Popel na rostlinách: perfektní hnojivo

Jak jsme si právě řekli,   hnojivo je pro rostliny důležité a   není nutné kupovat hotová hnojiva, která mohou obsahovat i látky, o kterých nevíme. Existuje mnoho přísad, které lze použít jako hnojivo, jako je mléko, vaječné skořápky, jogurt, cibule a mnoho dalších.

Dnes používáme   popel   .   Je to   látka bohatá na živiny, a proto je výborným hnojivem. Toto je to, co potřebujete k výrobě tohoto hnojiva:

  • 1 litr vody;
  • 2 kapky jódu;
  • špička lžičky kyseliny borité;
  • 3 lžíce popela.
Popel na rostlinách

Nejprve budete potřebovat džbán, do kterého nalijete trochu vody. Asi 800 ml, k tomu můžete přidat kapky jódu a kyseliny borité. Promíchejte a přidejte zbývajících 200 ml horké vody, aby se rozpustilo. Nakonec   přidejte 3 polévkové lžíce popela   a pokračujte v míchání.

V tomto okamžiku je hnojivo připraveno k použití na rostliny. Použijte jej k zalévání.   V zimní sezóně jej stačí používat jednou měsíčně, v letní sezóně přibližně každých 10 dní   . Nyní se ale pojďme podívat, proč je nutné ji používat a jaké výhody rostlinám přináší. Zde v dalším odstavci.

Proto je pro vás popel dobrý.

Popel je přírodní produkt a není nic jiného než produkt spalování. Je   bohatá na živiny a najdeme mezi nimi draslík, fosfor, vápník a také další minerály   . Mnozí jej také používají absolutně v „pevné“ formě jako hnojivo nebo v tekuté formě, jak jsme si ukázali výše.

popel

Jasan zlepšuje výživu rostlin a   lze jej použít i v zahradnických rostlinách, protože zvyšuje jejich odolnost vůči chorobám nebo virům. Ve skutečnosti také hodně pomáhá jako pesticid tím, že zabraňuje zamoření parazity. Pozor však na kontraindikace.

 

Popel je ve skutečnosti   velmi zásaditý a proto je nutné před aplikací do půdy zkontrolovat jeho pH   . Pokud je pH vysoké, je nutné přidat kyselé látky na jeho snížení. A pak je také důležité vědět, jaký popel se používá, protože je nejlepší používat pouze neupravený dřevěný popel, aby se zabránilo škodlivým chemikáliím.