Připravte si přírodní a organické hnojivo, které rozkvete vaše květiny jedinou aplikací. Takto se to dělá. 

láhev a rostlina

Každý milovník zahrad  to už zažil    : stacionární rostliny, které   nerostou ani nekvetou   . Proč se tohle děje? Důvody mohou být minimálně tři: problémy se   slunečním zářením   ,   nedostatek vody   a   špatné   hnojení   . Zejména v druhém případě existují   dokonalé přírodní prostředky  k revitalizaci našich rostlin tím, že  květy rozkvétají   jedinou   aplikací.  Pojďme zjistit jak.

Proč rostlina nekvete: nesprávné osvětlení.

Prvním   důvodem   , proč naše rostlina nemusí   produkovat květy,   je to, že můžeme dělat chyby při   vystavení slunci   . V závislosti na jejích   vlastnostech   a zemi, ze které pochází,   může rostlina žít lépe v   silném nebo slabém světle   . Když mluvíme o sluneční expozici rostlin, máme na mysli zejména   dva   typy   osvětlení   :   přímé a nepřímé   .

Připojit

Jak si dokážete představit,   když je rostlina   vystavena přímo slunci osvětlujícímu její   listy  , vzniká situace přímého světla.  Na druhou stranu rostlina   vystavená nepřímému světlu je ve   světlém prostředí   , ale ne   na přímém slunci.  Ideální je v tomto případě   umístit naši rostlinu 2-3 metry od oken   .

Pro optimální růst   je důležité vědět, zda   rostlinu,   o kterou chceme pečovat, potřebujeme vystavit  přímému nebo nepřímému světlu   , jinak   by uschla   . Jak ale rozumíme   potřebám   našich rostlin? Existuje   trik   : Obecně platí, že všechny   rostliny, které    mají   tmavé listy, potřebují  nepřímé světlo   . Na druhou stranu rostliny se   světlými listy milují  přímé světlo   .

Kolik vody potřebuje vaše rostlina?

Dalším   faktorem, který je třeba vzít v úvahu,   je   množství vody,   které rostlina potřebuje.   Obecně, abychom věděli, zda je naše rostlina  dehydratovaná, musíme věnovat pozornost některým  příznakům   .

Například listy vypadají   skvrnitě   a mají   zkroucené okraje   , jako by byly   spáleny   . Nebo jsou   žluté a vrásčité   . Kromě toho   může dehydratovaná rostlina  ztratit zdravé listy,   její   květy   mohou   rychle ztratit barvu  a   její poupata   mohou   opadnout   .

Připojit

Aby se vzpamatovala, musíme  vázu   s naší rostlinou   ponořit alespoň na 2 hodiny do teplé vody, aby půda  absorbovala    všechnu vodu.  Poté sklenici vyjmeme a necháme   okapat   .

Přírodní hnojivo pro krásné květiny s jedinou aplikací

Pojďme nyní k   zásadnímu tématu , které   mnoho    lidí neřeší   :  oplodnění  . Nejlepší péče o rostliny, které často   nekvetou, je používání   přírodních hnojiv   , zejména   organických   .

Ta jsou   vhodnější než chemická hnojiva, protože nepoškozují  životní prostředí ani lidské   zdraví    . Existuje mnoho možností organických hnojiv   a někdy stačí pouhá   kapka  , aby naše rostliny znovu ožily.

Tajnou   složkou   hnojiva, o které dnes mluvíme a která vám umožní    získat   listové a kvetoucí rostliny, je  řepa   neboli červená řepa. Ten je   ideálním hnojivem pro rostliny   , protože je bohatý na   vápník, fosfor a draslík   , velmi užitečné látky pro naše zelené přátele, které zajišťují, že rostou   zdravě a silně.

tuřín

 K výrobě našeho   přírodního hnojiva  vybíráme   čerstvou organickou řepu   . Poté ji umyjte a vložte do   mixéru   . Zalijeme   litrem vody   a   promícháme   : tak vznikne tekutina s krásnou   fuchsiovou barvou.

Nyní můžeme   tekutinu  přecedit     přes   sítko  , abychom oddělili  tekutou část od pevné.  Pevnou část tak využijeme   zapravením do   půdního substrátu   a   zalitím rostlin tekutým hnojivem.

 

Proces   s naším   organickým hnojivem můžeme opakovat     každých   30 dní   , ale během   růstové fáze jej   můžeme   použít i každé 2 týdny.  Za krátkou dobu naše   rostliny   znovu rozkvetou a dají nám krásné květy   .