Trvanlivost potraviny se prodlouží, když je   podrobena procesu konzervace.    V určitou chvíli máme plnou spíž nebo lednici, a pokud jídlo hned nesníme, brzy zhnije. Zde   se projevuje důležitost metod konzervace potravin.     Existuje mnoho různých. Existuje například mnoho potravin, které     uchováváme v lednici nebo mrazáku. Stejně tak pasterizace, sterilizace a sušení jsou způsoby konzervace potravin, které využívají teplo.

S touto starou metodou mohu konečně uchovat čerstvé ovoce a zeleninu po léta | Dělají to všechny babičky!

Používáme metody konzervace, abychom zajistili, že   jídlo vydrží mnohem déle   .   Dnes mnoho potravinářských společností používá   průmyslové sušičky    ke konzervaci potravin. Jakmile jsou však potraviny dehydrované, musí být skladovány podle určitých zásad, aby neztratily   kvalitu, texturu a chuť.   Tuto metodu používaly již naše babičky  , například   sušení potravin na slunci.   Naštěstí jsou dnes   na trhu sušičky, které tento proces urychlují.

Dehydrované potraviny, aby je bylo možné uchovat po mnoho let, aniž by ztratily své nutriční hodnoty.

Dehydrovaná potravina je produkt, ze kterého   bylo odstraněno maximální množství vody, které obsahuje.   Tato vlastnost mu dává některé výhody pro jeho zachování.

  • Dehydrované potraviny zmenšují svou velikost o více než 50 %,    čímž se prodlužuje jejich trvanlivost   .
  • Vlivem úbytku vody ztrácí jídlo také velkou část své původní hmotnosti. To umožňuje skladovat velké množství potravin na malém prostoru.
  • Odstraněním vlhkosti z potravin    také eliminujete možnost růstu bakterií.   Tímto způsobem   zůstávají potraviny stabilní po dlouhou dobu   , dokonce i roky, pokud   jsou skladovány v suchu v uzavřených nádobách.
  • Sušičky potravin mají více vertikálních táců, které umožňují snadno sušit velké množství potravin najednou. Díky tomu je tento   úkol rychlý, praktický a jednoduchý.

Aby jídlo vydrželo roky – dodržujte tyto tipy!

Dehydratace potravin je vynikající způsob, jak je uchovat déle,   aniž by se změnily jejich nutriční vlastnosti.   Abyste toho ale dosáhli, je nutné je bezpečně skladovat.

1. Správná teplota potravin

Po vyjmutí potravin ze sušičky byste měli nejprve počkat dostatečně dlouho, než dosáhne pokojové teploty nebo úplně vychladne. Pokud je totiž uložíte do zavařovací sklenice ještě horké,   hrozí, že uvnitř zůstane vlhkost    (tedy zkondenzovaná vlhkost, která vzniká při ochlazení potravin), což může vést k tvorbě plísní a bakterií.

2. Vhodné nádoby

Suché potraviny by měly být skladovány v nádobách vhodných   pro daný druh potravin. U ovoce je dobré ho skladovat   ve vzduchotěsných sklenicích   , aby se příliš nenaplnilo. Přednostně   by to mělo být sklo   , protože kovové nádoby mohou změnit chuť ovoce a znepříjemnit jeho chuť.

Pro ostatní potraviny, jako je maso a ryby,    je použití vakuově balených plastových sáčků  ideální, protože zajišťuje, že dehydratované produkty nepřijdou do styku s vlhkostí.

 

3. Vhodné místo pro skladování

Je důležité, aby místo, kde skladujete dehydrované potraviny až do použití, bylo při   nízké teplotě   a   mimo vlhkost.   Také by nemělo   být vystaveno přímému slunečnímu záření,   protože sluneční záření rozkládá dehydratované potraviny.