Všichni jsme si koupili salát, možná i balený, ale zapomněli jsme ho v lednici a po pár dnech ho vyhodili     Existuje ale alespoň několik triků, které vám mohou pomoci vyhnout se tomu, abyste   zařízení pár dní po zakoupení nemuseli vyhodit.   To nám umožňuje, byť jen nepatrně, snížit   obrovský problém plýtvání potravinami.

Odpad   v kuchyni   , kterému bychom se měli všichni za každou cenu vyhnout. Ve skutečnosti je důležité   naučit se co nejlépe využít jídlo, které si přineseme domů,   a tím přeměnit organický odpad v užitečný zdroj.

Salát: Nikdy nebyl tak čerstvý. Šéfkuchařův trik, jak ho udržet celé dny nedotčené!

Šéfkuchař Roberto Cruciani nám na svém instagramovém profilu   do rubriky „Zero Waste“ prozradil první „trik“, aby čerstvý salát vydržel déle, a představuje nám svůj tempehový  salát   .  

To je   neocenitelná rada   a také velmi snadno dosažitelná. Náš salát jednoduše   na pár sekund  zalijeme studenou vodou  , poté zabalíme do bavlněné utěrky   a   nakonec uložíme do lednice.

Přestaňte vyhazovat zbytky salátu! Zasaďte je na zahradu a získejte nekonečné množství čerstvých salátů

Dalším účinným a jednoduchým trikem, jak hlávkový salát vydržet mnohem déle, je mít rostlinu na zahradě. Při této metodě   se na zahradě vysadí poslední část salátu.   Jakmile sklidíte první salát, můžete   znovu zasadit poslední část hlávky a   proces opakovat stále dokola. Ve skutečnosti lze množení salátu   provádět také řízkováním.

Již po 15 dnech se vyvinula velká část hlávky, první kořeny a listy centrální hlávky salátu.     Hlávkový salát vydatně   zalijte a přidejte půdu přírodním hnojivem   . Je velmi důležité sázet salát na slunci, protože roste kousek po kousku. Až hlávkový salát zcela vyroste, sklidte jej a    pokus   opakujte  znovu   .

 

Budete tak mít   na stůl pokaždé novou čerstvou rostlinu salátu   a navíc ušetříte za nákup semínek. Touto metodou   se také vyhnete vyhazování odřezků salátu,   ale můžete je čas od času pěstovat a produkovat nové rostliny.