Rostliny    v domácnosti    jsou vždy fantastickou přidanou hodnotou, kterou se musíme naučit využívat. Dnes mluvíme o specifické rostlině, kterou    můžeme považovat za jednu z nejuniverzálnějších    ze všech, protože se používá v mnoha různých oblastech, od vaření až po přírodní kosmetiku. Pojďme společně zjistit,    proč byste měli mít šalvěj vždy u vás doma a na balkoně   !

Šalvěj, rostlina, kterou byste měli mít vždy: „má cenu zlata“ uvnitř i vně domova!

Špatné pachy v kuchyni.

Po přípravě   jídel se silným zápachem, jako jsou ryby, vejce nebo smažená jídla,   se často stává, že máte    doma nepříjemný zápach   , kterého se chcete okamžitě zbavit.

Nepotřebujete složité metody,     stačí 4 lístky šalvěje v hrnci s vodou ! Přiveďte k varu, přidejte    další 1 lžičku jedlé sody   , poté vypněte a nechte uležet, dokud nálev nezneutralizuje všechny pachy. Nepříjemný zápach bude jen vzdálenou vzpomínkou!

Provoňte dům

Vůně    šalvěje    osvěžuje vzduch a je zároveň jemná. Pokud tedy tuto fantastickou vůni rozšíříme po celém domě, budeme rádi, že   dlouho vydrží    , pročistí vzduch a provoní a provoní ho.   Můžete jej použít různými způsoby. Nejrychlejší a nejokamžitější způsob je připravit nálev   s vodou a 4 lístky šalvěje    . Když se vaří, vložte hrnec do lázně a vyjměte ji, když dosáhne požadované intenzity aroma.

Sbohem hmyzu

Hmyz je častým problémem nejen v létě, ale   téměř ve všech ročních obdobích. Často se používají drastická opatření, ale bylo by lepší jednoduše   zajistit, aby byl hmyz odstraněn přirozeně   . Vůně   šalvěje je rušivá pro mnoho druhů hmyzu. Proto  je umístění    rostliny venku, na balkoně nebo na místa, kde se hmyz vyskytuje, výborným opatřením, jak zabránit jeho přiblížení. Dalším způsobem, jak udržet tyto malé broučky pryč, je   rozházet listy šalvěje   na balkony a parapety nebo udělat nálev.

šalvěj a rozmarýn

Šalvěj sama o sobě ukazuje veškerý svůj fantastický potenciál, ale   s rozmarýnem tvoří vítězný pár, který    slouží mnoha účelům. První, kterou jsme již viděli, je   čištění vzduchu   . Ve skutečnosti je šalvěj spojena s vnitřním i vnějším blahobytem, ​​a tedy s blahobytem životního prostředí.

V tomto případě stačí   vzít 1 snítku sušené šalvěje a 1 snítku rozmarýnu,   splést je   do copu a poté svázat nití nebo gumičkou. Poté jej musíte vložit do   porcelánové nádoby s trochou zeminy nebo písku   , otevřít okna domu a   zapálit pouze jeden konec větve   . Větev vezměte do všech místností, které chcete provonět, a poté ji nechte na balkóně, dokud se zcela nespotřebuje.

 

Proti vlhkosti

Věděli jste, že šalvěj může také snížit vlhkost v domácnosti   ? Vzhledem k tomu, že je všestranný a kvalitní, můžete jej umístit   do jakéhokoli prostředí uvnitř i vně domova   , kde si všimnete nadměrné vlhkosti. Z tohoto důvodu se mnoho lidí rozhodlo umístit jej do ložnice a zejména do koupelny, protože je to prostor, kde cirkuluje hodně vlhkosti.