Pro milovníky oliv bychom vám dnes rádi ukázali,   jak olivy naklíčit   . Pokud chcete  založit olivovník od nuly   , postupujte podle všech kroků, které vám dnes vysvětlíme.

Sazenice olivovníku, neuvěřitelný farmářský trik, jak ji vypěstovat z kostí!

Aby oliva vyklíčila,   potřebujete semínko   , které se nachází v srdci. Je důležité si uvědomit, že olivy vhodné ke konzumaci nemohou klíčit. Je to proto, že během procesu hojení je jejich reprodukční síla neutralizována. Semeno   musí být plod sbíraný přímo ze stromu , nejlépe v jeho nejzralejším stavu nebo ještě lépe, pokud semena   koupíte   od specializované firmy   . Jakmile budete mít semena, musíte provést následující kroky:

Krok 1

Chcete-li vyjmout pecku, musíte z oliv odstranit dužinu a omýt ji drátěnkou. Mělo by se použít několik semen   , protože po odstranění dužiny jsou semena umístěna ve sklenici vody na 24 hodin   . Tímto způsobem se můžete   zbavit semen, která nepotřebujete   , protože později plavou.

Jakmile jsou kosti vybrány,   jsou zlomeny pomocí kleští   . Tento proces je třeba provádět velmi opatrně, aby nedošlo k poškození semene. Chcete-li to provést,   musíte   vyvinout tlak na délku a šířku kosti, dokud se semeno neuvolní.

Krok 2

V procesu pokračujeme   klíčením semínek   . K tomu máme dvě možnosti: První je   koupit klíčící sadu.   Druhou možností je   vyrobit si domácí nakličovač   . Vše, co potřebujete, je vzduchotěsná nádoba (například sklenice), bavlna a voda. Nejprve   do nádoby přidáme vatu,   dokud nebude více než z poloviny plná, poté   přidáme semínka.

ČTĚTE TAKÉ:     Tento nápoj pijte každé ráno, abyste spálili přebytečný tuk

Pokračujeme a   přidáme vodu   , měli byste ji přidat velmi málo,   jen abyste navlhčili bavlnu.   Abychom   zabránili vzniku plísní, můžeme do klíčícího přípravku přidat fungicid. Nakonec   nádobu uzavřeme a umístíme na chladné místo, kde na ni dopadá trochu slunečního záření, například k oknu.

krok 3

Klíčení semen   může trvat čtyři (4) až šest (6) týdnů   . Pro vegetativní činnost je důležité   udržovat klíčící aparát vlhký.   Růst začíná   přes kořen,   orgán, který vyvíjí embryo. Jakmile kořen a některé listy vyrostou, zasadí se   do květináče s hrubým pískem a kompostem,   aby pokračoval ve svém vývoji.

Olivovníky jsou pomalu rostoucí rostliny, které obvykle   nabírají 5 až 10 centimetrů na výšku za rok.    Pokojové olivovníky rostou ještě pomaleji než ty zasazené do země a obvykle je stačí přesadit   do větší nádoby každých pár let.