Věděli jste, že semena některých druhů ovoce mohou být jedovatá? Zde je to, co jsou a jak byste se měli chovat, abyste se vyhnuli problémům.

semena ovoce

Ze všeho ovoce dostupného po celý rok jsou jablka bezpochyby nejznámější a nejoblíbenější. Dostupné v různých variantách, křupavé a šťavnaté, přizpůsobí se každé příležitosti. Zvláštní pozornost je však třeba věnovat detailu, který je často opomíjen: semenům.

Jablka a semínka, na co si dát pozor

Jablka jsou jedním z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších druhů ovoce prakticky po celém světě. Kromě své výrazné chuti   jablka poskytují bohatou škálu vitamínů   , vlákniny a antioxidantů. Jsou k dostání po celý rok a zejména mezi těmi nejmenšími jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce.

Když jsme však zaneprázdněni vychutnáváním šťavnatého jablka,   často nevěnujeme pozornost semenům, která obsahuje   , zvláště když se do ovoce obvykle zakousneme, aniž bychom je rozkrojili.

jader jablek

Semena jablek jsou považována za jedovatá   , ale ve skutečnosti mohou být neúmyslně požita, aniž by způsobila vážné zdravotní riziko. Je tu však jeden detail, kterému je důležité věnovat pozornost: tato semena   obsahují stopy látky zvané amygdalin   , která zanechává v ústech hořkou chuť, kterou pocítil každý, kdo se do semene náhodou zakousl.

Amygdala je látka, která se nachází v semenech jablek a dalších plodů, jako jsou broskve a meruňky. V zásadě je mandle neškodná, i když   obsahuje   kyanovodík, známý také jako kyanid. Ten je známý pro svou vysokou toxicitu a   může být opravdu nebezpečný, pokud je užíván ve vysokých dávkách   .

Není však třeba se znepokojovat: množství amygdaly obsažené v jádřince jablka je tak malé, že je lidské tělo dokáže zpracovat a vyloučit bez ohrožení zdraví.

Co se stane, když sníte jádro jablka?

Občasné nebo nedobrovolné požití semínek tedy pro člověka nepředstavuje žádné nebezpečí,   v některých situacích je však vhodné dávat větší pozor   . Malé děti nebo domácí mazlíčci mohou být k účinkům kyanovodíku náchylnější, protože jejich trávicí systém nemusí tuto látku snášet tak dobře jako trávicí systém dospělých.   Vždy buďte opatrní, abyste zabránili dětem a domácím zvířatům spolknout jadérka jablek   , i když jedno nebo dvě z nich by neměly způsobit žádnou újmu.

Není však pravděpodobné, že by došlo k významné reakci, pokud nedojde k požití velkého množství semen. Odhaduje se, že   pro negativní účinky na organismus dospělého člověka je potřeba zkonzumovat kolem 200 semínek   , což je pro každého člověka rozhodně vysoké číslo.

jablka

Při rozbití semene se navíc   uvolňuje látka nebezpečná našemu tělu   , takže by nebyly žádné problémy, kdybyste je spolkli celé bez žvýkání.

 

Není proto třeba jablka démonizovat, stačí si dát pozor na jejich jádra. Pokud se náhodou dostanou do úst, nebojte se.   Pokud chcete jablka místo toho použít k vaření   , jednoduše je před použitím jako přísadu odstraňte jádřince. Ve smoothies nebo odstředěných šťávách je také vhodné nejprve odstranit semínka, aby nedošlo k jejich rozbití a uvolnění amygdaly ve šťávách.