Zasazení semínek citronu je nejjednodušší způsob, jak mít doma krásné rostliny. Uvidíme, jak to půjde!

citronová semínka

Chcete-li citron vypěstovat doma, jednoduše vezměte semena citronu a zakopejte je. Stačí jen pár kroků, abyste měli doma krásné rostliny citroníků.   Citrony, oblíbené a všestranné ovoce   , můžete zasadit u vás doma.

Protože není tak snadné najít vynikající citrony za přijatelnou cenu, je lepší je zasadit doma. Chcete-li se dozvědět vše o procesu pěstování citronů, doporučuji přečíst si recenze.

Vlastnosti citronů

Citrony jsou plody bohaté na   vitamíny   a látky užitečné pro tělo. Díky obsahu  vitamínu C   je citron dobrý pro zdraví imunitního systému. V této souvislosti je třeba říci, že jeden citron obsahuje přibližně 85 procent denní potřeby vitaminu C. Kromě toho jsou citrony bohaté na   draslík   , velmi důležitý minerál pro provádění různých tělesných funkcí.

Jak zasadit semena citronu

Betakaroten   obsažený v citronech   má účinný   antioxidační účinek   .   Kyselina citronová   v citronu má antibakteriální, diuretické a antioxidační účinky. Citron obsažený v pokožce má účinný odmašťovací a insekticidní účinek. Citrony mají trávicí, antioxidační, diuretické a protichřipkové vlastnosti.

Citrony napomáhají   detoxikaci těla   a při užívání mezi jídly podporují vylučování toxinů a odpadních látek z těla. Dalším pozitivním aspektem je jeho   antibakteriální účinek   , velmi vhodný při léčbě různých   infekcí krku a močových cest.   Protože je dobrým antiseptickým  , adstringentním a  přírodním  bělícím prostředkem   , často se   používá v různých kosmetických ošetřeních k léčbě mastné a nečisté pleti.

Použití semen citronu

Citron, typický středomořský citrus, je velmi nenáročná rostlina na pěstování.  Citron se při vaření používá velmi často  , a to nejen pro kulinářské účely, ale také pro nepotravinářské účely. S citronovou šťávou připravíte lahodnou a osvěžující limonádu, likér, slushie nebo želatinu.

citrony

Citron je vynikající   přírodní trávicí prostředek   . Jednoduše povařte trochu citronové kůry, přidejte šťávu a bobkový list a vypijte trávicí směs. Kromě koření a ochucení různých pokrmů jsou citrony velmi užitečné pro úklid domácnosti. Tento citrus lze použít k   přirozenému čištění pánví, trouby a veškerého kuchyňského náčiní.

Chcete-li   odstranit nepříjemný zápach   , dezinfikovat různé povrchy a odstranit odolné skvrny, jednoduše připravte roztok citronu a vody. Abyste zabránili  hmyzu   , jako jsou mravenci, jednoduše nastříkejte trochu citronové šťávy na povrchy ve vaší domácnosti, abyste je udrželi pryč.

Jak zasadit semena citronu

Citrony lze zasadit doma jednoduše ze semínek.   Klíčení citronových semínek   není příliš náročný proces. Pro  velmi voňavé citrony mile zero  jednoduše zasaďte semena citronu do květináčů na zahradě.

Chcete-li   pěstovat citrony v květináčích   , musíte začít se semeny citronu. Chcete-li to provést, jednoduše vezměte různá   semínka citronu   a dobře je opláchněte vodou. Poté, po odstranění skořápky z každého citronového semene, byste měli semena posypat přes vázu s půdou. Dále musíte semena zalít a poté   je zakrýt vrstvou průhledné fólie.

 

Po sedmi dnech   začnou semena citronu klíčit   . Dalším způsobem   , jak vypěstovat citrony doma,   je vzít citronová semínka a umístit je na listy savého papíru. Po týdnu by měla být semena zasazena do květináče s půdou pokrytou plastovým obalem. Semena by se měla zalévat každé dva nebo tři dny a za tři týdny sazenice vyklíčí a film, který je zakrývá, lze odstranit.