Mezi mnoha kvetoucími pokojovými rostlinami    je bezpochyby nejoblíbenější orchidej . A to není překvapivé, protože je to   rostlina, která může kvést kdykoli během roku   . Existuje několik přírodních technik, které pomáhají této rostlině růst silný a zdravý bez rizika napadení hmyzem a onemocnění.

Hlavní věcí   není připravit orchidej o světlo, vlhkost a samozřejmě další živiny   . A v druhém případě může být domácí hnojivo vyrobené z bramborových slupek vynikajícím řešením pro pěstování   orchideje s lesklými listy a silnými, zdravými kořeny.

Silné, rychle rostoucí orchideje? Použijte brambory, to je ten trik!

Existuje několik důvodů, proč   byste měli používat hnojivo na bramborové slupky.   Za prvé, je to nejjednodušší a nákladově nejefektivnější způsob krmení rostlin. Za druhé, slupka dokáže odstranit škodlivé bakterie z půdy a zároveň zachovat všechny živiny, které pak mohou být absorbovány kořeny.

Kromě toho   lze hnojivo pro brambory   připravit různými způsoby. Snadno si vyberete tu nejpohodlnější možnost. Mimochodem, tento lék lze použít na pokojové rostliny, ale také na zeleninové plodiny.

Nejlepší hnojivo pro silné orchideje a bujné květiny.

Bramborové slupky   jsou bohaté na živiny   : glukózu, kyselinu askorbovou, organické kyseliny a škrob. Nechybí ani stopové prvky: fosfor, fluor, draslík a hořčík. Jaké jsou výhody takové přirozené stravy?

Za prvé působí jako   přirozený zdroj živin a minerálů pro rostliny   .   Za druhé, díky hnojení těmito miskami rostou pokojové květiny   rychleji a přispívají tak k lepšímu kvetení. Mimochodem, nejen pro orchideje není vhodný vývar z bramborových slupek. Hnojit můžete fialky, kaktusy, fíkusy a další pokojové květiny.

Jak vyrobit hnojivo z bramborových slupek.

K výrobě tohoto hnojiva   bude stačit oloupat 3 až 6 brambor   a poskytnout 1 litr čisté vody. Po oloupání vařte  15 minut v hrnci s vodou   .

Jakmile je to hotové, nechte vývar vychladnout a přefiltrujte přes gázu. Zalévejte svou orchidej   touto tekutinou každých 15 dní.   Hnojivo je vhodné vyrábět v malých množstvích, protože   v lednici vydrží pouze 2 týdny   . Může být obtížné najít něco jednoduššího a zároveň účinnějšího než tento lék.

Jak vyrobit práškové hnojivo ze slupek brambor

Tato jiná metoda vyžaduje   předem vysušené bramborové slupky.   Chcete-li vysušit skořápky, musíte dodržovat některá pravidla. Nejprve dobře opláchněte bramborové slupky studenou vodou. Za druhé slupky dobře vymačkejte a počkejte, až co nejvíce uschnou.   Suché na vzduchu nebo v troubě.

V prvním případě rozložte skořápky v tenké vrstvě na papír nebo látku a postavte je na balkon nebo okno. Pamatujte však, že přímé sluneční světlo je kontraindikováno. Přirozené sušení trvá 10 až 12 dní. Na druhou stranu sušení v troubě   vyžaduje 3 až 4 hodiny při 100 stupních.

 

Jakmile skořápky uschnou   , vložte je do látkového sáčku,   aby mohly dýchat, a uložte je do uzavřené skříně. Chcete-li vyrobit hnojivo, rozdrťte ho na prášek pomocí mixéru nebo mlýnku na kávu.   Vzniklou směs je možné nalít do půdy u kořenů rostlin každé 4 týdny   . Toto hnojivo by mělo být skladováno v suchých pytlích a ne dlouho.