Jednou z nejpoužívanějších aromatických rostlin při vaření a aromaterapii je   rozmarýn   : pojďme zjistit,   jak mu ve váze propůjčit dlouhou životnost   .

Když   rozmarýn pěstujeme v květináčích,   často vadne a usychá: to je problém, který potká každého. Díky   metodě doporučované školkaři   je možné   uchovat rozmarýn v květináči déle než deset let   . Zjistěte, jak na to.

Rozmarýn v květináči ji udrží silnou a svěží po dlouhou dobu – udělejte to!

Rosmarinus officinalis L.   (rozmarýn) je léčivá rostlina pocházející z oblasti Středomoří a pěstovaná po celém světě. Kromě svého terapeutického účelu se   běžně používá jako koření a konzervant potravin.   Rozmarýn. Skládá se z bioaktivních molekul, fytosloučenin, které   jsou zodpovědné za provádění různých farmakologických aktivit,   jako jsou: B. protizánětlivé, antioxidační, antimikrobiální, antiproliferativní, protirakovinné, ochranné, inhibiční a zmírňující aktivity.

Tato aromatická rostlina se často používá jako   kulinářské koření   při přípravě mnoha masových pokrmů, polévek, dušených pokrmů, kastrolů, ryb, brambor, salátů, těstovin a chleba, jako je focaccia. Rozmarýn a jeho extrakty se také používají jako   konzervant potravin   a pro zlepšení senzorických a funkčních vlastností.

Kromě toho se rozmarýn a jeho složky začleňují do kosmetiky pro   zlepšení zdraví pokožky a vlasů.   Po staletí byla tato aromatická rostlina   složkou k léčbě   dysmenorey, mentálního úpadku, epilepsie, neplodnosti, vypadávání vlasů, dyspepsie, dermatitidy, úzkosti, kognitivních zlepšení, zácpy, bolesti kloubů a svalů a zlepšení krevního oběhu.

Silný a svěží rozmarýn, to je zahradníkův trik, díky kterému bude žít déle než 10 let!

Aby   rozmarýn   vydržel v květináči více než deset let,   musíte se řídit triky zahradníků.   Rozmarýn je aromatický středomořský druh, který miluje přímý kontakt se   slunečními paprsky   . Nejlepší poloha je   umístit ji na verandu nebo do okna,   aby rostla silná a zdravá. Rostlina rozmarýnu   nevyžaduje mnoho vody   a nebojí se sucha ani horka.

Protože nemáte rádi vlhkost a přebytečnou vodu, měli byste   před zálivkou rozmarýnu zkontrolovat, zda je půda v květináči suchá     Zalévání aromatické rostliny rozmarýnu by mělo být časté a omezené. Pokud zalijete příliš, voňavé zelené listy zhnědnou a uschnou. Stagnace vody je pro rostlinu škodlivá,   a proto  je třeba   se jí vyhnout. Dalším dobrým tipem od zahradníků je použití  odvodněné, písčité půdy a nikdy ne jílovité.