Ne každý to ví, ale skladovat česnek v lednici je chyba. Chcete-li, aby byl čerstvý, postupujte podle těchto užitečných tipů.

ušetřit česnek

Uchování česneku   není tak snadné, jak si myslíte. Je zřejmé, že se to dělá správně. Nejběžnější způsoby způsobí, že česnek ztratí chuť a vůni nebo začne klíčit. Několik malých opatření zajistí, že váš česnek nebude dělat žádnou z těchto věcí, ale bude   dokonale konzervován a  zachová si   všechny své nutriční a chuťové vlastnosti. Pojďme se společně podívat, jak to funguje.

Jak správně uchovávat česnek

Ideálním místem pro uskladnění česneku je    suchá tmavá spíž   , kde můžete česnek skladovat ještě v cibuli. Teplota ve spíži by se měla pohybovat mezi 10 a 15 stupni, ne méně a ne více. Česnek byste měli skladovat v papírovém sáčku, aby byl chráněn před vlhkostí. Nikdy ho neskladujte   v lednici, protože   chlad, který má tendenci zeleninu lépe konzervovat, ve skutečnosti česneku neprospívá. Pokud je uložíte do spíže, vydrží česnek čerstvý  až dva měsíce   .

Alternativní konzervační metody.

Pokud nemáte spíž, můžete využít   mrazák   . V tomto případě mráz umožňuje uchování česneku déle, dokonce až šest měsíců. Před zmrazením   musíte cibuli očistit   odstraněním segmentů a slupky cibule. Poté je můžete vložit do vzduchotěsné nádoby a dát do mrazáku. Pokud musíte použít česnek, vyndejte ho několik minut před použitím z mrazničky.

nádoba na česnek

 

Další účinnou metodou je   vakuové balení česneku   , aby na něj nepůsobil vzduch, a tak se v krátké době nezkazil. Vakuové balení také umožňuje uchování česneku po mnoho měsíců. Nejprve však musíte   odstranit segmenty cibule a po   odstranění slupky ji musíte   vložit do sáčku vysavače. Takto   je můžete pohodlně používat, jakmile je znovu otevřete.

Česnek   v oleji   je další ideální a běžně používanou konzervační metodou. Samozřejmě je jako vždy musíte důkladně očistit a poté pět minut povařit. Po scezení a vysušení je můžete umístit do sterilizované sklenice. Přidejte   extra panenský olivový olej, dokud nebude dobře obalený   . Sklenici pevně uzavřete, otočte dnem vzhůru a po několika hodinách vložte do spíže. Pokud ji otevřete, pouze v tomto případě ji můžete uchovávat v chladničce, ale několik dní.  Pozor, vše musí být dobře sterilizováno,   aby nedošlo k botulismu a dalším vážným problémům.