Zkoušeli jste někdy   uchovat kuře po dobu 12 měsíců, aniž byste ho dali do mrazáku?   Zdá se vám to divné nebo dokonce nemožné? To však není tento případ. Protože se správným receptem a správnými ingrediencemi zůstává zcela neporušený a především snadno stravitelný, takže ho můžete kdykoli znovu uvařit.

Mít doma zásobu tohoto bílého masa určitě není na škodu, protože je nejen extrémně libové, ale má také nízký obsah sacharidů, nízký obsah tuku a nízký obsah cholesterolu. Je také ideální pro sportovce, protože proteiny a aminokyseliny   pomáhají posilovat svalovou hmotu a také podporují  hubnutí   . Ale pojďme se podívat, jak pomocí tohoto triku uchovat kuře na rok!

Jak uchovat kuře po dobu 12 měsíců: geniální trik!

Doba přípravy: 20 minut
Doba vaření: 5-6 hodin
Celková doba: 6 hodin
Porce: 5 sklenic

 

Ingredience

 • 4 kg kuřecích stehen a křídel
 • Nakrájejte 4 cibule
 • 4 polévkové lžíce 4% octa
 • 4 lžičky soli
 • 1 svazek nasekané petrželky
 • dost paprik
 • Spousta černého pepře

Příprava

 1. Maso nejprve dobře opláchněte pod tekoucí vodou, položte na savý papír a osušte.
 2. Nyní dejte kuře do velké nádoby, přidejte sůl, pepř, papriku a ocet   a promíchejte rukama, aby se pořádně okořenilo   .
 3. Jakmile je to hotové, umístěte cibuli a petrželku do samostatné nádoby, přidejte 1 lžičku soli a dobře promíchejte rukama.
 4. Nyní vezměte   5 1litrových sklenic (předem umytých a osušených)   , vložte do nich 3-4 plátky cibule, 3 kuřecí stehna, další cibuli a 2 kuřecí křidélka a uzavřete víčkem.
 5. Nakonec na dno kastrůlku s vysokými stěnami rozprostřete utěrku, navrch postavte sklenice, zakryjte studenou vodou,   uzavřete pokličkou, přiveďte k varu na středním plameni a vařte 5–6 hodin   .
 6. Nakonec počkejte, až voda vychladne, sklenice vyndejte a osušte. Jakmile se šťáva uvolněná masem stane želatinovou, jsou hotové.   Umístěte je do spíže při teplotě ne vyšší než 10°C, kde vydrží 1 rok   .