Pokud máte problémy se skvrnami na pohovce, tyto přírodní metody vám pomohou, aby vaše pohovka vypadala opět jako nová. Zjistěte, jak na to.

zničená pohovka

Sedačka je jedním z nejpoužívanějších kusů nábytku v naší domácnosti, ale časem se na ní může hromadit prach a skvrny, které mohou ovlivnit vzhled a čistotu látky nebo kůže. Mnoho čisticích prostředků obsahuje agresivní chemikálie, které mohou být škodlivé pro naše zdraví a životní prostředí. Naštěstí existuje několik způsobů, jak odstranit skvrny z vaší pohovky, které používají pouze přírodní ingredience, pro látkové i kožené pohovky. V tomto článku uvidíme dva způsoby čištění různých typů pohovek.

Jak vyčistit látkovou pohovku

Látkové sedací soupravy mají obvykle snímatelné potahy a lze je tedy snadno prát v pračce. Některé skvrny se však obtížně odstraňují. V tomto případě můžete použít bílý ocet a jedlou sodu. Bílý ocet je silný přírodní dezinfekční prostředek a deodorant, zatímco jedlá soda je známá svými absorpčními a bělícími vlastnostmi.

Budete potřebovat bílý ocet, jedlou sodu, sklenici teplé vody, rozprašovač, čistý hadřík a vysavač. Podívejme se, jak tyto přísady použít k čištění pohovky.

Ocet na skvrny od pohovky

Než začnete, vysajte pohovku, abyste z povrchu odstranili veškerý prach a nečistoty.   Smíchejte jeden díl bílého octa s jedním dílem teplé vody   a nalijte roztok do rozprašovače. Poté nastříkejte roztok na skvrnu a nechte působit asi 5 až 10 minut. Poté na skvrnu nasypte malé množství jedlé sody a krouživými pohyby ji jemně otírejte čistým hadříkem.   Poté nechte uschnout na vzduchu   a poté vysajte zbývající jedlou sodu.

Máte tedy možnost potah pohovky vyprat nebo přistoupit k chemickému čištění. Pojďme se nyní podívat, jak odstranit skvrny ze sedacích souprav, které mají jen zřídka snímatelné potahy, tedy kožené potahy.

Jak odstranit skvrny z kožené pohovky

Při odstraňování skvrn z kožené sedačky   je důležité postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození materiálu   . Kůže je jemný materiál a vyžaduje správné ošetření, aby si zachovala svou krásu a integritu po dlouhou dobu. Zde je několik tipů, jak odstranit různé druhy skvrn z kožené pohovky.

Přírodní oleje jako kokosový olej nebo olivový olej jsou ideální pro čištění a péči o kůži pohovky.

Olej se často používá  k odstranění skvrn z kožených sedacích souprav, protože má určité vlastnosti, díky kterým je pro tento úkol účinný. Díky své rozpustné povaze může být užitečný při odstraňování skvrn z pokožky. Díky tomu je schopen rozpouštět mnoho různých látek, včetně některých typů skvrn, jako jsou mastné skvrny a některé inkoustové skvrny.

Olej na skvrny na pohovce

Kůže je porézní a pružný materiál. Díky svým zvláčňujícím vlastnostem se oleji daří pronikat do pórů pokožky a změkčovat skvrnu. To usnadňuje   odstranění skvrny z povrchu bez poškození kůže   .

Kromě toho může olej také působit jako lubrikant, který snižuje tření mezi vadou a pokožkou. To může pomoci zabránit poškození nebo poškrábání během procesu odstraňování.

Můžete   použít kokosový nebo olivový olej, měkký hadřík nebo houbu a vysavač. Také v tomto případě pohovku nejprve vysajte, abyste z povrchu odstranili prach a nečistoty.

Naneste malé množství kokosového nebo olivového oleje na měkký hadřík nebo houbu a   jemně jím rozetřete  skvrny   nebo povrch kožené pohovky. Dávejte pozor, abyste nevyvíjeli příliš velký tlak. Pokračujte v čištění krouživými pohyby, dokud skvrnu neodstraníte nebo pleť nebude vypadat čistá a vyživená.

Před dalším použitím pohovku nechte   zcela vyschnout   .

 

Pomocí přírodních ingrediencí a vhodných metod můžete účinně odstranit skvrny ze sedací soupravy, ať už jde o látku nebo kůži. Vždy nezapomeňte otestovat  produkty na malé skryté ploše   pohovky, než je nanesete na zjevné skvrny, a pokud je to nutné, prostudujte si pokyny výrobce nebo vyhledejte odbornou pomoc při čištění. Pokud budete svou pohovku udržovat čistou a v dobrém stavu, můžete si užívat pohodlí a eleganci svého nábytku po dlouhou dobu.