Úklid domácnosti přírodními produkty    je již    trendem   , který následuje stále více lidí, protože jde o způsob, jak udržet domácí prostředí bezvadné, aniž byste museli sahat po zdravotně závadných chemikáliích. Mezi kuchyňské přísady  , které odstraňují odolné skvrny,    patří    sůl    a    citron   , díky kterým bude    vaše kuchyně    a    jídelna vypadat jako nová   .

Míchám citron a sůl, při takovém použití mají „cenu zlata“: naučila mě to babička a vždycky to funguje!

Před mnoha lety   se citron používal k   čištění domů    , byl to  ekonomický a praktický způsob   , jak odstranit nečistoty, mastnotu a vodní kámen. Když se zeptáte své maminky nebo babičky, jistě vám potvrdí, že tuto potravinu používali k úklidu a dezinfekci domácnosti. V tomto článku se dozvíte,   jak používat citron v kombinaci   s další velmi užitečnou přísadou pro hloubkové čištění:   solí.

Odstraňte nepříjemné pachy 

Pokud z jakéhokoli důvodu vaše chladnička nebo mikrovlnná trouba    vydává nepříjemný zápach   , okamžitě jej odstraňte několika plátky citronu.   V tomto zařízení položte na talířek   s trochou   soli několik plátků citronu   a nechte je odpočívat, dokud nezmizí nepříjemný zápach.

Vyčistěte a odmastěte hrnce a pánve. 

S těmito dvěma fantastickými přísadami můžete   vyčistit a odmastit křupavé nádobí, hrnce a pánve.   Nakrájejte půlku citronu a dužinu osolte     Nyní můžete   citronem potřít své kuchyňské spotřebiče.   Sůl pomáhá rozpouštět vápenné usazeniny a citron je silný odmašťovač a vydává lahodné citrusové aroma. Tento trik lze využít i   k čištění a dezinfekci dřevěných prkének v kuchyni   . Docela jednoduché, že?

Čisté stříbrné příbory

Příbory   mají tendenci ztrácet lesk a časem se stávají matnými. Ale nebojte se, existuje jednoduchý trik, jak je vrátit k životu:   směs soli a citronové šťávy.   Tak jako? Jednoduše smíchejte   citronovou šťávu se solí   a tuto tekutinu jemně rozetřete na příborech hadříkem. Uvidíte, jak obnoví svou přirozenou krásu a budou vypadat jako nové.

Odstraňte mastné skvrny 

Jak často se vám stává, že po jídle zašpiníte kuchyňské pohovky a židle? Čisticí   vlastnosti   citronu a soli odstraní veškeré   nečistoty a mastnotu   , které mohou na těchto  sedadlech zůstat  . Pro odstranění skvrn stačí   navlhčit hadřík šťávou z jednoho citronu a špetkou soli   a potřísněné místo jemně potřít. Skvrny postupně   mizí.

k odpuzování mravenců

Cítili jste se někdy frustrováni invazí   mravenců   do vašeho domu? Nebojte se, protože vždy existuje řešení pro všechno!

 

Když teploty v létě stoupají, hledají mravenci útočiště v našich domovech. Místo toho, abyste se obrátili na škodlivé chemikálie, můžete   se jich zbavit přirozeně a ekologicky pomocí citronu a soli   . Jednoduše položte   pár plátků citronu se solí kolem dveří a oken   vašeho domova. Uvidíte, že mravenci už u vás doma nejsou problém!