Péče o   pokožku obličeje   často není tak snadná.   Pupínky, černé tečky a/nebo akné   mají tendenci převažovat a léčba těchto typů problémů může být obtížná. Existuje mnoho způsobů   , jak chránit pokožku obličeje   , jako například: B. vyhýbání se slunečnímu záření a   používání hydratačních krémů.   Navíc   vyvážená strava   a   dostatek vody  mohou mít pozitivní vliv na zdraví pokožky.

Dnes se podíváme,   jak si připravit přírodní a domácí masku pouze ze 3 ingrediencí,   která vám pomůže   odstranit pupínky, černé tečky a bojovat proti akné.   Navíc je připravená  za pár vteřin   a s přísadami, které běžně máme ve spíži.

Smíchejte med a jedlou sodu, pokud se použijí tímto způsobem, mají „cenu zlata“: jakmile jsou vyrobeny, už se bez ní neobejdete!

Jedlá soda a med jsou dvě složky bohaté na  antiseptické a antibakteriální vlastnosti   , které udržují    pokožku čistou   a   odstraňují nečistoty.

Nutno také podotknout, že oba jsou díky své zrnité konzistenci vhodné i k   odstranění odumřelých kožních buněk a   k udržení déle mladé jako přírodní antioxidant.   Med má navíc schopnost   hydratovat pokožku   , aniž by ji mastil.

Ingredience

  • 2 lžíce prášku do pečiva
  • lžíce bio medu z divokých květů (výborná kvalita)
  • trochou vody (pokud chcete, můžete ji nahradit citronem, který působí jako přírodní adstringens a urychluje mizení pupínků).

Příprava

  1. K přípravě této pleťové masky   nejprve dejte   jedlou sodu do misky a přidejte trochu vody   (nebo pár kapek citronové šťávy), dokud nezískáte jakousi krémovou pastu.
  2. Když je hotová,   přidejte med,   promíchejte výslednou masku a rozetřete ji na   čistý a suchý obličej,    aniž byste zakrývali pokožku kolem očí a rtů, protože je velmi jemná a jemná.
  3. Masku naneste lehkou masáží konečky prstů a nechte na pleti působit cca    15-20 minut   .
  4. Nakonec opláchněte   velkým množstvím teplé vody   , osušte si obličej měkkým ručníkem a použijte   tonikum a hydratační krém podle typu pleti.
Jedlá soda vysušuje  pupínky   a odstraňuje odumřelé kožní buňky, med   dezinfikuje pokožku díky svým antibakteriálním vlastnostem.

Pamatujte, že   tuto masku s medem a jedlou sodou můžete používat jednou nebo maximálně dvakrát týdně.