V poslední době většina italských rodin sdílí touhu   šetřit.   Vysoké   životní náklady   představují vážné problémy pro udržení zdravého vnitřního hospodářství, a proto se snažíme vyhýbat se plýtvání a nakupovat jen to, co je skutečně nutné.

Dobrou zprávou je, že za kvalitu nemusíte vždy utrácet mnoho peněz. O to více to platí u   čisticích a hygienických prostředků pro domácnost,   bez kterých se rozhodně neobejdete. Existují velmi dobré   „ udělej si sám  “ nebo   „babičkovské“  prostředky    , které mohou velmi dobře nahradit chemické čističe s okamžitým a významným přínosem pro vaši peněženku a životní prostředí.

Níže vám prozradíme, jak   vyrobit vynikající prostředek na mytí nádobí na bázi pomerančové kůry, trochy soli a některých dalších jednoduchých surovin, které už máte v kuchyňské skříňce.

Pomerančové kůry, nevyhazujte je: můžete je použít i takto!

Přestaňte vyhazovat pomerančové kůry   do koše a   použijte je znovu   ! Voňavé a svěží, nedokážete si představit, jak moc vám mohou pomoci udržet váš domov čistý.

Pomerančová kůra je   ve skutečnosti   jednou z přírodních ingrediencí   , které se dají znovu použít tisíci různými způsoby (věděli jste, že jsou skvělé na   provonění skříní   a chránící moly od vlněného oblečení?), ale rádi bychom navrhli, jak na to to. on. Prostředek   na mytí nádobí   s opravdu úžasnými výsledky. Kromě pomerančové kůry potřebujete jen trochu   kuchyňské soli, trochu jedlé sody   a malé množství   lihového octa   . Postup naleznete níže.

Smíchejte pomerančové kůry a sůl: když se takhle doma použijí, mají cenu zlata!

Do hrnce nalijte asi   litr vody   , přidejte   pomerančovou kůru   , dvě lžíce   soli   a jednu lžíci   jedlé sody.   Ingredience dobře promíchejte a promíchejte, poté zapněte sporák a nechte zahřát. Pokud si všimnete, že voda zbarvila do oranžova, je čas ji vypnout.   Přefiltrujte přes sítko   a tekutinu nalijte do   misky, přidejte 150 ml   lihového octa   a 500 ml   přípravku na mytí nádobí   . Dobře promíchejte. To je vše – dostanete   přibližně 1,5 litru vynikajícího prostředku na nádobí na nádobí a hrnce.

 

Uchovávejte jej v praktických dózách a používejte, kolikrát chcete. Směs použitých přísad je ideální pro   čištění, dezinfekci a deodoraci   i toho nejšpinavějšího nádobí. I ty  nejodolnější mastné skvrny  zmizí, stejně jako ty   nejodolnější inkrustace  , a vytvoří se prostor pro příjemný čistý a voňavý pomeranč, svěží a dobrý.