Vlasy, stejně jako   jiné části těla, vyžadují   neustálou péči.   Mnoho lidí trpí   šedinami   a   předčasným vypadáváním vlasů.   Z tohoto důvodu bylo vyvinuto nespočet metod,   jak kontrolovat vypadávání vlasů a také předcházet vzniku šedivých vlasů v raném věku.   Mnohé z těchto metod jsou však drahé a vyžadují použití chemikálií pod lékařským dohledem.

Vzhledem k tomu, že   vypadávání vlasů může být pro mnoho lidí stresující,   byly také vytvořeny  přírodní alternativy   , které umožňují   vlasům růst, dodávají jim lesk a trochu objemu.

Smíchejte rozmarýn a aloe, už po 2 minutách mi poděkujete: Tento lék od babičky používám dvakrát týdně!

V tomto článku se dozvíte, jak   vyrobit šampon na bázi aloe vera a rozmarýnu, který zabraňuje vypadávání vlasů   a pomáhá nám mít krásné, bujné a zdravé vlasy     K jeho přípravě potřebujete:

 • cibule,
 • hrst rozmarýnu,
 • dvě polévkové lžíce gelu z aloe vera,
 • 30 kapek mandlového oleje,
 • 100 mililitrů vody
 • Neutrální šampon 300 mililitrů

Příprava

 1. V mixéru   smíchejte cibuli, rozmarýn, aloe vera a vodu.
 2. Jakmile budete mít homogenní tekutinu, přefiltrujte ji pomocí sítka, abyste odstranili případné zbytky.
 3. Směs přidejte do šamponu a mandlového oleje.
 4. Znovu promíchejte a použijte k   mytí vlasů   .
 5.   Pro zjištění výsledků se doporučuje   aplikovat každé tři dny .

Kromě šamponu můžete  Vyrobte si   masku z aloe a rozmarýnu    , která pomůže vašim   vlasům růst silnými a bez mastnoty.   Postup přípravy je:

 1. Do nádoby přidejte   dvě polévkové lžíce olivového oleje, pět kapek rozmarýnového oleje a pět polévkových lžic gelu z aloe vera.
 2. Aplikujte od pokožky hlavy ke konečkům.
 3.  Nechte působit  15 minut a důkladně opláchněte vodou.
 4. Proces opakujte   jednou týdně.
Kromě rozmarýnu a aloe vera  lze pro růst vlasů použít také tyto přírodní látky   :

Zelený čaj:    Nejen, že je to nápoj bohatý na antioxidanty, ale je také prospěšný pro tělo. Zelený čaj   podporuje zdraví vlasů   , protože   stimuluje růst a sílu vlasů   . Ideální čas na jeho aplikaci   je ve sprše   . Nejprve je třeba uvařit a vychladit šálek čaje. Poté, když je čas koupele,   zalijte nálevem vlasy.  Tento proces   se doporučuje   opakovat dvakrát týdně.

Cibule:   Potravina, která vyniká svou všestrannou přísadou při vaření, kterou lze skvěle integrovat do různých pokrmů, ale také různými vlastnostmi, které ji proslavily také v naturopatii. Cibule se používá k   hojení ran   a k léčbě   jiných kožních onemocnění.    Známá je také svými   blahodárnými účinky na vlasy   . Chcete-li ji použít,   musíte vytáhnout šťávu z cibule   a   aplikovat ji na pokožku hlavy a vlasy.   Po 30 minutách vlasy opláchněte a dobře umyjte. Tento proces lze opakovat  dvakrát týdně  po dobu tří měsíců.

 

Zjistíte, že již po několika použitích těchto domácích domácích prostředků  zažijete nečekané výhody   !