Respirační a žaludeční potíže   jsou běžným onemocněním, které způsobuje nepohodlí v horní části břicha a hrudníku. Kombinací   oregana, zázvoru a skořice   můžete vytvořit něco úžasného s tisíci zdravotních výhod.

Zkombinujte oregano, zázvor a skořici – po pouhých 2 minutách mi poděkujete!

Origanum vulgare    L. je velmi rozšířená aromatická rostlina, především díky   obsahu silic,   bohatých především na   karvakrol a thymol.    Etnofarmakologické aplikace   silice Origanum vulgare L. (OEO) zahrnují   trávicí, respirační nebo dermatologická onemocnění.

Příznivé   antibakteriální, protiplísňové, antiparazitární, antioxidační, protizánětlivé, protinádorové   a   kůži poškozující účinky   , stejně jako   antihyperglykemické a anti-Alzheimerovy účinky, byly  popsány a potvrzeny  v mnoha studiích.

Zázvor má obrovský potenciál v léčbě mnoha onemocnění, včetně   degenerativních onemocnění   (artritida a revmatismus),   poruch trávení   (poruchy trávení, zácpa a vředy),   kardiovaskulárních onemocnění (   arterioskleróza  a hypertenze), zvracení, diabetes mellitus a rakoviny prokázané v  mnoha studiích  proti protizánětlivé a antioxidační vlastnosti   pro kontrolu procesu stárnutí. Navíc má antimikrobiální potenciál, který   může být užitečný při léčbě infekčních onemocnění.

V poslední době   mnoho studií zkoumalo pozitivní účinky   skořice   na Parkinsonovu chorobu, cukrovku, krev a mozek. Po rozsáhlém    výzkumu v PubMed a Google Scholar    byly shromážděny  údaje o jeho antioxidačních, protizánětlivých, antilipemických, antidiabetických, antimikrobiálních a protinádorových účincích  . Naši předkové ji navíc odedávna používali jako   lék na dýchací a zažívací potíže. 

Nálev z oregana, zázvoru a skořice s tisíci výhodami: starý recept!

Bylinný čaj   vyrobený z oregana, zázvoru a skořice    může být přírodním prostředkem ke   zmírnění příznaků chřipky    a zlepšení trávení. Oregano je známé pro své   protizánětlivé vlastnosti   a zázvor má dokonce   protivředové  vlastnosti    a může pomoci   zmírnit žaludeční potíže.   Skořice, přidaná podle chuti, nejen rozjasní chuť, ale může také pomoci   snížit zánět  .

K přípravě této bylinné infuze budete potřebovat následující   ingredience:

 • 1 lžička sušeného oregana
 • 1 lžička strouhaného čerstvého zázvoru
 • 1 malá skořice
 • 1 šálek vody
 • 1 lžička medu (volitelně)

Příprava

 •  V hrnci přiveďte k varu vodu.
 • Přidejte sušené oregano   a vařte asi 5 minut.
 • Odstraňte pánev z plotny a nechte ji mírně vychladnout.
 • Přidejte   nastrouhaný zázvor   a   špetku skořice   pro oživení chuti a med na oslazení.
 • Tento nálev pijte pomalu, nejlépe po jídle, abyste   zmírnili pálení žáhy   a   zlepšili trávení   nebo   zmírnili respirační příznaky, které se mohou objevit.

Nálevy je vhodné   nekonzumovat   ve velkém a nepřehánět to se zázvorem a skořicí, protože nadbytek by mohl mít opačný efekt.

Kontraindikace nálevu z oregana, zázvoru a skořice: Pozor!

Nálev z oregana   , zázvoru a skořice   je přírodním lékem vysoce ceněným pro své domnělé přínosy pro trávení a úlevu od respiračních onemocnění. Jako u každého   léku nebo léčby   je však důležité znát možné   kontraindikace a opatření   spojená s tímto nápojem:

 

 • Někteří lidé mohou být   alergičtí na oregano, skořici nebo zázvor   . Pokud víte o alergii na některou z těchto složek, rozhodně byste se tomuto bylinkovému čaji měli vyhnout, abyste předešli vážným alergickým reakcím.
 • Oregano, zázvor a skořice mohou    při nadměrné konzumaci dráždit žaludek . Pokud trpíte žaludečními vředy nebo zánětem žaludku, je vhodné se před pitím tohoto nálevu poradit s lékařem.
 • Některé sloučeniny nalezené v oreganu mohou interagovat s   určitými léky   . Pokud užíváte nějaké léky, je vhodné se před pravidelným zařazením této infuze do jídelníčku poradit s lékařem.
 • Bylinkový čaj   lze podávat horký   , což nemusí být vhodné pro osoby s tepelnou citlivostí nebo poruchami termoregulace.