Nevyhazujte staré houby po    jejich použití doma: existuje mnoho nápadů,   jak je doma znovu použít.

Ať už je otlučená, špinavá, zabarvená nebo zapáchající, osudem kuchyňské houby je vždy ji vyhodit. Jakmile byla houba mnohokrát použita na mytí nádobí nebo při různých domácích pracích a různými způsoby po domě, automaticky si zvykneme ji vyhodit a nahradit novou houbou. Ale asi ne každý ví, že existují   různé způsoby, jak recyklovat staré houby   , a to i ty nejopotřebovanější. Pojďme se na ně společně podívat!

Staré houbičky na nádobí nevyhazujte: mají cenu zlata. Můžete je takto využít i doma!

Odborníci   doporučují houbičku na nádobí každé dva týdny po použití vyhodit.    Ve skutečnosti v jedné studii tým norských vědců pozoroval, jak se houba, kterou běžně používáme v kuchyni,   může stát prostředím plným bakterií,   i když se často myje. Jak zdůrazňuje Trond Møretrø, výzkumník z Nofima, norského potravinářského výzkumného ústavu: „Houba je mokrá a hromadí zbytky jídla, které se také stává výživnou potravou pro bakterie, což vede k rychlému růstu a rozmnožování těchto bakterií.“    Možnost jejich opětovného použití pro jiné účely se stává téměř nutností vzhledem k tomu, že alespoň každé dva týdny jeden vyhodíme.

Chcete-li   znovu použít starou houbu, doporučujeme ji nejprve důkladně vyčistit a dezinfikovat: jednoduše vložte mokrou houbu  na 30 sekund    do mikrovlnné trouby   nebo ji vložte   do myčky nádobí spolu s nádobím, abyste ji získali zpět, i když je stará a opotřebovaná. . V tomto okamžiku   lze použitou houbu recyklovat   .

Staré houby, použijte je takto pro vaše rostliny!

Vždy se vám   líbila myšlenka pěstovat si vlastní aromatické bylinky   ? No, s pomocí houbičky je to jednodušší, než si představujete. Vyjměte starý talíř a   doprostřed položte starou vlhkou houbu.   Umístěte semínka nahoru a   ujistěte se, že mezi nimi je dostatek prostoru, aby mohla růst. Nakonec   navrch položte skleněnou mísu   a   postavte ji na okenní parapet nebo jiný povrch, který dostává dostatek světla   . To vytváří   „skleníkové“ prostředí pro vaše semena,   ideální pro zdravý a energický růst vašich sazenic.

ČTI TAKÉ:     Juliennem je a vařím na pánvi za pár minut: Zelenina je nejlepší | Pouze 60 kcal!

Pokud máte   pokojové rostliny, které vyžadují časté zalévání,   může být užitečné zrecyklovat jednu nebo několik starých houbiček   tak, že je umístíte na dno vázy a   navlhčíte vodou, aby si rostliny   udržely vlhkost a nevysychaly.

Dávat staré sušenky do lednice: řeší velmi nepříjemný problém!

Pokud vaše   chladnička   vydává nepříjemný zápach při každém otevření dveří, kuchyňská houba vám může pomoci zbavit se tohoto problému.   Na vlhkou houbičku nasypte trochu jedlé sody   a dejte do lednice, aniž by přišla do přímého kontaktu s potravinami. Uvidíte, že tím pohltí nepříjemné pachy, které v lednici vznikají.

 

Pozor, ne všechny houbičky jsou stejné!

Samozřejmě je vhodné   vždy používat  biologicky odbouratelné celulózové houby nebo   v každém případě vyrobené z ekologických materiálů, aby nedošlo ke kontaminaci a ochraně životního prostředí. Buďte tedy   opatrní a vybírejte do kuchyně biologicky rozložitelné houbičky   a ne ty zelené a žluté syntetické (které jsou nejpoužívanější jak je vidět na fotce).