Česnek se odedávna používá jako   přírodní repelent proti hmyzu   . Má se za to  , že silná vůně česneku   odpuzuje mnoho hmyzu, komárů, mravenců a ještěrek a mnoho lidí potvrzuje jeho účinnost. Pronikavá chuť česneku   (Allium sativum)   z něj dělá základ v kuchyni. Mnoho zahradního hmyzu však   tento silný zápach nemá rád. 

Pokud hledáte přirozený způsob,   jak udržet brouky mimo váš domov,   tato metoda stojí za vyzkoušení. Ale pojďme se podívat, jak to funguje!

Stroužky česneku doma rychle každý vyhodí: řeší velmi častý problém!

Hmyz   v domácnosti je velmi častým problémem   . Zatímco některý hmyz je jen na obtíž (komáři, mravenci a mouchy), jiný může způsobit vážné poškození vašeho domova. Například švábi mohou přenášet nemoci a kontaminovat potraviny. Existuje několik způsobů, jak zabránit hmyzu usazovat se ve vaší domácnosti. Nejprve se ujistěte, že   jste správně skladovali všechny potraviny   a udržovali kuchyni čistou. Za druhé,   utěsněte všechny trhliny a otvory kolem vašeho domu,   abyste zabránili vnikání hmyzu. Nakonec pravidelně kontrolujte všechny části vašeho domova, zda se na nich nevyskytuje hmyz, a   pokud nějaký objevíte, okamžitě zakročte   .

Co byste měli udělat, abyste   se zbavili hmyzu ve vaší domácnosti   ? Je to velmi jednoduché: stačí umístit   pár stroužků česneku na okraj domu   nebo kamkoli, kde se hromadí hmyz, včetně balkonů a teras.   Přírodní roztok ve spreji si můžete vyrobit i   smícháním   šťávy z pár stroužků česneku s vodou   .   Jakmile získáte tento přírodní repelent   , můžete jej nastříkat na stěny vašeho domu: vchod, terasy, balkony, ale také na zahradní rostliny, které obvykle přitahují hmyz, jako jsou mšice. Jelikož   je 100% přírodní, můžete jej používat i doma.

ČTI TAKÉ:     Opravdu lahodný speciální recept: pouze zelenina, žádné maso. Pouze 290 kcal!

Česnek, jak vyrobit přírodní repelent, který jednou provždy zaplaší hmyz!

Pro účinný repelent   nasekejte celý stroužek česneku   a přidejte   4 šálky vroucí vody.   Nechte roztok působit   alespoň 24 hodin. Přeceďte a nalijte repelent do rozprašovače. Zdá se, že mnoho rostlin přitahuje hmyz, jako jsou mšice nebo housenky. Toto řešení je skvělé, když je dokážete přirozeně odstranit,   aniž by došlo k poškození   . Protože jsou však některé zahradní rostliny citlivé na oleje obsažené v česneku nebo jiných sloučeninách, je nejlepší   otestovat malou část večer předtím, než nastříkáte tento repelent na celou rostlinu.   Pokud rostlina dobře reaguje, můžete tento přírodní repelent aplikovat na celou rostlinu. Totéž samozřejmě platí pro všechny ostatní zahradní rostliny.

Tento repelent lze použít k   zabránění výskytu hmyzu   nebo   k odpuzování již přítomného hmyzu.   Počkejte několik dní, než zkontrolujete, zda tato metoda funguje. Další metodou, kterou mnoho lidí používá, je zasadit česnek kolem zahradních rostlin, aby se   během vegetačního období vyhnuli škůdcům, aniž by to ovlivnilo chuť zeleniny nebo bylinek.   Česnek pak může být sklizen na podzim a uložen na chladném a tmavém místě pro použití při vaření.

 

Pokud nemáte rádi vůni česneku, můžete vyzkoušet i jiné silně vonící bylinky jako   mátu nebo rozmarýn.   Bez ohledu na to   je česnek bezpečný a účinný způsob, jak odpudit hmyz z vašeho domova.