Rostliny jsou nezbytným prvkem,   pokud si chceme na zahradě vytvořit malou zahrádku. Je však důležité   je udržovat v dobré kondici    a poskytovat jim potřebnou péči. Pravidelná zálivka není vždy dostatečná a některé faktory, které nemůžeme ovlivnit (například plísně nebo paraziti), mohou zničit i ty nejodolnější druhy.   K zajištění jeho dokonalého růstu není nutné příliš utrácet za speciální produkty nebo   být odborníkem v zahradnictví. Pokud se budeme řídit těmito  jednoduchými triky, vždy získáme dokonalé rostliny a květiny.

Suché rostliny: Pokud přidáte tuto přísadu, již neuvadnou, absurdní!

Kávová sedlina jako organické hnojivo

Kávová sedlina je sice jednou z ingrediencí, které můžeme použít   při výrobě našeho   domácího hnojiva, ale je možné ji použít i jako  organické hnojivo   pro všechny zahradní rostliny, zejména ty, které   vyžadují kyselou půdu.   Optimální použití je nechat je pár dní proschnout, aby se zabránilo výskytu plísní, a poté je přidat do půdy nebo květináčů. Další velmi účinnou možností   je smíchat je se substrátem pro výsadbu.   To obohacuje půdu živinami na několik týdnů. S tímto jednoduchým trikem rostliny   zesílí   .

Vaječné skořápky pro dobrý růst.

Vaječná skořápka   , kterou vždy vyhazujeme,   je prvek široce používaný ke   zlepšení růstu mnoha rostlin, jako jsou rajčata, papriky, cukety   atd . Ve skutečnosti   jsou vaječné skořápky bohaté na vápník,   který podporuje růst rostlin. Ale jak je používáte? Nejprve je dobře omyjte a umelte, dokud se nevytvoří prášek. Nakonec   k rostlinám přidejte lžíci mletého prášku.

Čajové sáčky pro udržení vlhkosti

Pokud nemáte moc času na zalévání, můžete   rostlinu udržet déle hydratovanou tím, že  do rostliny vložíte čajový sáček   . Vše, co musíte udělat, je vyvrtat malou díru do země, pytel zahrabat a poté zalít. Sáček   déle zadržuje vodu   ,    ale také zlepšuje odvodnění a   udržuje tekutinu ve vaku, aniž by se hromadily nebo hnily kořeny rostlin.

ČTI TAKÉ:     K hubnutí stačí jeden lilek. Připravte si to takto!

Mléko pro dobrý vývoj rostlin

Dalším prostředkem, jak mít silné a zdravé rostliny, je   hnojivo na bázi mléka   , které si můžete připravit doma. Jednoduše několikrát za měsíc smíchejte jeden díl kravského mléka a čtyři díly vody a vody. Mléko je bohaté na dusík a vápník, dvě důležité živiny pro   správný vývoj zahradních rostlin.

Česnek proti parazitům

Venkovní rostliny a květiny jsou velmi náchylné k napadení všemi druhy   hmyzích škůdců   (např. obávaná mšice), kteří požírají listy i květy. Chemické pesticidy jsou nejběžnějším způsobem jejich vymýcení, ale jsou velmi agresivní a škodlivé pro životní   prostředí   . Abyste předešli zkažení, můžete použít jednoduchý domácí recept, který škůdce snadno odpuzuje.  Ve třech litrech vody rozmíchejte   lžíci    rostlinného oleje   a pár stroužků prolisovaného česneku. Poté se přefiltruje a umístí do nádoby s rozprašovačem. Nastříkejte na postižené rostliny několikrát týdně a výsledky si rychle všimnete.

Bílý ocet na hubení plevele.

Zakořeněné plevele na zahradě mohou působit velmi nepříjemně, pokud nejsou včas odstraněny. K jejich likvidaci je nejlepším řešením použití předseťových herbicidů. Pokud je však příliš pozdě, můžete     přímo na kořeny nastříkat trochu   bílého octa zředěného ve vodě . Tento trik poskytuje vynikající výsledky.

Červené víno pro sušené rostliny

Další složkou, kterou   lze použít pro dobrý růst rostlin, je červené víno.   Červené víno je bohaté na    minerální soli   a antioxidanty, a proto má schopnost učinit půdu úrodnou. Rostliny tak   oživí a květy neuvadnou.   Když na dně láhve zbude málo vína, zřeďte ho vodou a   zalijte rostliny.