Pokud máte na zahradě místo pro zeleninovou zahrádku, zjistíte, že můžete vyprodukovat více, než jste si mysleli. Na několika metrech čtverečních bez větší námahy vypěstujete mrkev, brambory nebo hrášek   .   Vytvořit a udržovat zahradu není obtížné,   ale vyžaduje čas a úsilí. Připravili jsme průvodce, který vysvětluje, co potřebujete vědět o tom, jak navrhnout a zasadit zeleninovou zahradu.

Zeleninová zahrada, metoda starého farmáře, aby byla svěží a svěží

1. Vyberte umístění a velikost oříznutí

Slunce je klíčem k dobré úrodě. Proto je důležité umístit rostliny do té části zahrady, která   během dne dostává nejvíce hodin slunce.   Můžete si vytvořit vlastní zahradu na ploše trávníku nebo na jiném místě, které nepoužíváte. Kromě toho musí být zvolená oblast   chráněna před větrem.   To jsou dva důležité faktory pro svěží a energickou zahradu.

2. Vyčistěte a připravte podlahu

Je čas   vyčistit a připravit podlahu   . Pomocí motyčky odstraňte plevel   ze   zvolené oblasti. Pokud je vaše nová zahrada na trávě, budete muset zvednout vrstvu trávy a   odstranit zeminu ze dna   . Nejlépe to uděláte hráběmi. Pokud je plocha velmi zanedbaná a zhutněná,   pomůže odstranění zeminy   . Pokud   máte hlinitou půdu   , máte štěstí, protože je to půda, která tento typ cvičení před výsadbou velmi oceňuje, protože umožňuje snadnější pronikání vody a zajišťuje dostatek kyslíku do půdy.

3. Poskytněte půdě živiny

Chcete-li připravit půdu pro vaši zahradu, budete muset přidat  kompost nebo přírodní hnojivo   přímo do půdy.   Kostní moučka   je skvělý způsob, jak přidat živiny do půdy. Vyplatí se trochu zapátrat, jaký typ půdy máte a jaký potřebuje, protože dobře připravená půda je zárukou dobré úrody. Po dokončení všech výše uvedených prací   je třeba povrch půdy urovnat   hráběmi.

4. Vyberte vegetaci a listy rostlin k výsadbě.

Vaše zahrada je připravena k   výsadbě a příjmu vašich sazenic   . Je důležité zvážit, která zelenina spolu dobře roste. Dobrá kombinace druhů dokáže udržet škůdce pryč a distribuovat mezi nimi živiny, čímž se optimálně využívají půdní zdroje. Ujistěte se, že   mezi rostlinami je dostatek prostoru   . Pokud je lidí příliš mnoho, nebudou prosperovat. Tyto informace obvykle obsahují balíčky se semeny.

5. Setí a sázení

Existují dva různé způsoby, jak zasadit svou zahradu:   zasít semena nebo přesadit sazenice   . Oba přístupy mají výhody i nevýhody. Semena jsou obvykle levnější,   ale sazenice jsou obvykle odolnější a nabízejí rychlejší sklizeň   . Vzácné a neobvyklé odrůdy je však mnohem snazší najít ve formě semen.