Pokud hledáte způsob, jak uchovat petržel, aniž byste ji zmrazili, postupujte podle mého příkladu: zůstane čerstvá, jako byste ji právě koupili.

zachraňte petržel

Pokud vám zbyla petržel a chcete ji uchovat, aniž byste se museli uchýlit do mrazáku,   řeknu vám neomylnou metodu, kterou sám používám. To je to, co musíte udělat, abyste měli vždy čerstvou petržel,  jako byste ji právě koupili.

zachraňte petržel

Petržel je jednou z nejpoužívanějších aromatických rostlin na světě   a v Itálii je její využití opravdu enormní. Tato rostlina má tenký stonek a zelené listy s pilovitými okraji a je k dispozici v několika odrůdách.  To, co najdete ve všech italských domácnostech a supermarketech, je tzv. „obecná petržel“, ale existuje i kadeřavá petržel  se zubatými listy a méně pikantní chutí (tento druh petržele se používá hlavně na ozdobu).

Petržel je nejen velmi dobrá a chutná,   je také výborným antioxidantem a má antiseptické vlastnosti na trávení   .  A konečně, je také snadné ji pěstovat,   protože je to pomalu klíčící rostlina, ideální pro použití v květináči, který se přizpůsobí každé půdě. Stručně řečeno, argumenty ve prospěch petržele se zdají nekonečné, ale tato rostlina   čelí důležitému problému: její ochraně  .

Ve skutečnosti   se petržel při nesprávném skladování rychle kazí   , protože je to velmi choulostivá potravina. Je praktické   mít toho v kuchyni vždy k dispozici   , ale k tomu musíte vědět, jak to nejlépe uskladnit a nejlepším řešením není mrazák.

Nejlepší metody

Čerstvá petržel

Pokud petržel zmrazíte, budete muset počkat, až rozmrzne, než ji budete moci použít a ne vždy máte čas. Takže jsem experimentoval se dvěma způsoby konzervace, které nevyžadují zmrazení.  V prvním případě používám ledničku   : stonky petržele zabalím   do vlhkého savého kuchyňského papíru a vložím do nádoby se vzduchotěsným víkem, kterou pak dám do lednice   . Pamatujte, že   papírové ručníky je třeba čas od času vyměnit   . Druhý způsob nevyžaduje lednici a umožňuje uchovat petržel čerstvou déle než týden.

V praxi   jsem svazek petržele, který jsem koupil v supermarketu, dal do sklenice a stonky namočil do vody, jako by to byla kytice květin   . Tato metoda vám umožňuje   skladovat petržel bez použití mrazáku nebo chladničky   a petržel zůstane čerstvá až týden poté, co ji koupíte. Pokud však plánuji používat petržel dlouho po datu nákupu nebo jsem ji kupoval ve velkém,   je mrazák jedinou možností!