Pokud by supermarkety zachovaly chuť a vůni tradičních rajčat, nedocházelo by k takovému nárůstu městských zahrad. Tolik lidí by nebylo povzbuzováno, aby si pronajímali půdu pro pěstování vlastní zeleniny. Ale pojďme se podívat, jak   pěstovat obří rostliny rajčat na   domácí zahradě.

Obří rajčata na zahradě, bláznivá: 6 triků, jak získat silné a listnaté rostliny

1. Vždy sázejte na nové místo

Rajčata jsou extrémně náchylná k nemocem. Zejména ty, které rostou v zemi. Například plíseň rajčat a hniloba květů jsou způsobeny problémy v půdě.   Každé vegetační období umisťujeme rostliny rajčat do nové části zahrady.   Střídání plodin je klíčovým faktorem pro   udržení zdraví půdy a rostlin.

Kromě toho se rajčata živí látkami z půdy. To znamená, že   přestěhování na nové místo jim také poskytne čerstvé živiny.   Obecně platí, že rostliny rajčat by neměly být vysazeny na stejném místě po dobu nejméně 3 let. Pokud však pěstujete v květináčích nebo nádobách, nezapomeňte každou sezónu měnit půdu.

2. Před výsadbou zajistěte oporu

Ať už   používáte klece, kůly nebo mříže,   rostliny potřebují podporu! Pokud jde o pěstování velkých rajčat,   podpora rostlin  je důležitým klíčem k udržení zdraví. Rajčata pěstujeme v   domácích podpěrách   umístěním před výsadbou. Nejen, že rostlinu ze začátku podpoří, ale také zabrání poškození a přimáčknutí kořenů, když se je později pokusíte přesadit do země. Nainstalujte tedy  podporu   před nebo během výsadby, ne týdny později!

3. Zasaďte hluboko

Rajčata by měla   být zasazena hluboko do půdy   . Zasazení rajčat hluboko do půdy   pomáhá rostlinám vyvinout další kořeny,   aby absorbovaly více živin a vlhkosti. Praxe hluboké výsadby je výhodná ze dvou důvodů.

Na jedné straně pomáhá chránit  rostliny před nebezpečím  matky přírody. Hluboká kořenová struktura vysychá méně rychle. Poskytuje také   rostlinám větší oporu,   aby mohly odolat větru a bouřkám. Hlubší výsadba také umožňuje, aby   z kmene vyrostlo více kořenů   . Kořeny, které jsou klíčové pro poskytování živin a vody rostlině během jejího růstu.

Tak hluboko? Naše rajčata sázíme   15-20 centimetrů hluboko do půdy.   A nebojte se, když při přesazování zakopete některé spodní listy. Odtud také vyrůstají nové kořeny, které rostlinu nepoškodí.

4. Připravte hnojivo 

Jedním z největších tajemství při pěstování velkých rajčat je   krmení rostlin v době výsadby.   Otvor jsme zaplnili směsí   kompostu,   pár rozdrcených vaječných skořápek, pár lžiček kávové sedliny a slupek z cibule.

5. Použijte organický mulč

Mulč   je   dalším důležitým faktorem při pěstování velkých rajčat, protože hraje důležitou roli ve zdraví a produkci rajčat. Mulč pomáhá   udržovat přiměřenou vlhkost a omezuje plevele   , které připravují rostliny o životně důležité živiny, které potřebují pro silný růst. Pomáhá také   předcházet chorobám přenášeným z půdy   na listy. Pomáhá regulovat teplotu. Pomáhá také předcházet erozi půdy a živin během silných dešťů.

Nejprve   kolem každé rostliny dáme vrstvu kompostu o průměru 10-15 cm   . Nakonec   položíme vrstvu slámy o tloušťce 10 až 15 cm.   Pokud nemáte slámu, můžete použít odřezky, čerstvě posečenou trávu (bez semínek), suché listí z rostlin a stromů atd.

6. Rostliny stříhejte, jak rostou.

V neposlední řadě  prořezávejte rostliny rajčat   , jak rostou. Zejména   na dně každé rostliny.   Tak jako? Prořezávání spodních větví umožňuje cirkulaci vzduchu a světla.

Prořezávání dna rostlin   také umožňuje snadné zalévání nebo hnojení.   Po prořezání můžete aplikovat dávku kompostu, abyste mu dodali správný impuls k růstu. Prořezávání také ztěžuje    pronikání hmyzu a zahradních škůdců.

Jiné, než je…

Chcete-li   získat dobrý výnos a vypěstovat šťavnatá, velká a dobrá rajčata, je vynikajícím tipem přidat  ke kořenům každé rostliny lžíci neemového oleje   , typu oleje s důležitými nutričními vlastnostmi, jehož vůně je podobná vůni česneku a má hydratační, uklidňující a reepitelizační účinek. Pouhá   polévková lžíce v půdě   , kde se rostlina nachází, postačí k její ochraně před housenkami, mšicemi a šupinkami.