Konzumace ovoce a zeleniny je pro zdravou výživu nezbytná, ale ne všichni spotřebitelé si jsou vědomi množství reziduí pesticidů v těchto potravinách.

K jejich průmyslové výrobě a likvidaci parazitů se používají insekticidy, herbicidy a fungicidy, které nevyhnutelně končí na našich talířích.   Jahody, špenát, nektarinky, jablka, broskve, hrušky, třešně, hroznové víno, celer, rajčata, červená paprika a brambory.   Je sezóna třešní, ale bohužel jsou tyto plody často kontaminovány pesticidy. Pokud je nekupujeme bio, je důležitější než kdy jindy je správně umýt, abychom odstranili většinu přítomných chemikálií.

Třešně s příliš velkým množstvím pesticidů, opláchnutí nestačí! Trik, jak je odstranit, je nepoužívat jedlou sodu

Víte, které ovoce bývá nejvíce kontaminováno pesticidy?   Různé testy provedené v Itálii i v zahraničí nám ukázaly (vzpomeňme na žebříček The Dirty Dozen), že mezi ně patří třešně   ,   a když vezmeme v úvahu, že tyto plody jsou většinou dětmi velmi milovány a konzumovány, musíme být hodně opatrní. Nejlepší radou je   kupovat je vždy ekologicky   . Pokud to však z nějakého důvodu není možné, je nejlepší se ujistit, že třešně myjete velmi pečlivě. Tak jako? Zde jsou dvě řešení!

1. Ocet a voda

Stejně jako jablka a hrozny jsou třešně náchylné k tomu, že mají voskový chemický povlak.   Zlikvidovat ji můžete   tak, že ovoce namočíte do roztoku vody a octa. Naplňte velkou mísu vodou, přidejte šálek bílého octa a poté vsypte třešně. Než je dobře opláchnete, nechte je   15 minut máčet   .

2. slaná voda

Dalším způsobem, jak dobře omýt třešně, je slaná voda. Toto řešení bylo vědecky ověřeno studií, která prokázala dobré odstranění pesticidů pomocí   10% roztoku slané vody   . Tato metoda také pomáhá eliminovat malé červy, které se mohou skrývat v třešních.

3. červené víno

Dalším účinným způsobem dezinfekce třešní je   použití červeného vína.   Třešně jednoduše ponořte do misky se sklenkou červeného vína a dvěma sklenicemi vody   a nechte asi 10 minut máčet.   Poté je před konzumací jednoduše opláchněte vodou.

4. Voda a jedlá soda 

Dalším výborným řešením, pokud se chceme octu vyhnout,   je použití jedlé sody   . Samozřejmě i v tomto případě se musí smíchat s vodou v dávce 1 polévková lžíce na litr vody. Nechte   třešně 15 minut nasáknout a   poté je dobře opláchněte.

Pozor na koktejlový efekt pesticidů v každodenních potravinách!

Co však znepokojuje mnoho aktivistů, je kombinované vystavení mnoha pesticidům současně, a to i v malých množstvích, což je známé jako   „koktejlový efekt“.   „Ačkoli zjištěné hladiny nepřekročily kontrolní limity,    našli jsme ve stejných potravinách příliš mnoho různých pesticidů   , což by mohlo zvýšit jejich toxické účinky,“ uvádí zpráva OCU.

“Koktejlový efekt však   nebyl studován,” zdůrazňuje a odsuzuje, že potenciální dopad kombinovaných pesticidů “může být mnohem vyšší než u izolovaných látek.”

Obecně platí, že konzumace   produktů organického nebo ekologického původu   , „nejlépe certifikovaných“, je nejpřímější a nejúčinnější způsob, jak snížit naši expozici reziduím pesticidů. Podle zprávy EFSA z roku 2017 byla rezidua pesticidů nalezena pouze v   8,3 %   analyzovaných vzorků (ve srovnání se 43,9 % neekologických potravin). Tyto produkty však mohou být dražší a obtížněji dostupné.