Podle rad babiček   je možné zachovat čerstvost a drobivost chleba, aniž byste jej museli skladovat v mrazáku.   Zde vysvětlíme, jak udržet chléb čerstvě upečený, aniž byste jej zmrazili: Existují babské triky, které udrží tento upečený produkt čerstvý a křupavý.

Chléb, mezi Italy velmi oblíbené jídlo. Jak ho ale uchovat na několik dní?

Nejoblíbenějším jídlem Italů    je samozřejmě   chléb .  Neexistuje žádné jídlo, které by Ital udělal bez chleba na stole.   Je všestranný a dobře se kombinuje s jakýmkoli typem pokrmu   . Obvykle se používá jako protagonista rychlého občerstvení. Dobrý plněný chlebíček nebo toast patří mezi potraviny, které konzumují lidé ve spěchu, cestovatelé, studenti na dovolené, řemeslníci, zkrátka ti, kteří mají na oběd málo času. Nechybí ani aktivity na pláži pod slunečníkem.

Je skladování chleba v mrazáku opravdu jediným způsobem, jak jej uchovat?

Chléb je opravdovou potravinou   s mnoha nutričními vlastnostmi,   zvláště když je   denně konzumován čerstvý. Ne vždy je však možné jej koupit každý den. Nejběžnějším úložným médiem je proto  obvykle   mraznička. Zde   ji lze uchovávat několik dní   , ale nezapomeňte   ji vytáhnout z mrazničky několik hodin před   konzumací k obědu nebo večeři. Jinak riskujete, že bude příliš tvrdý a nebude mít správnou konzistenci.

Ale   kromě tohoto velmi běžného způsobu konzervace ho můžete zakonzervovat tak, že ho naříznete a zabalíte do   vlhké kuchyňské utěrky  , jako je kuchyňská utěrka. Tímto způsobem si zachová stejnou jemnost a aroma jako právě zakoupený produkt.

Zde je babiččino tajemství, aby chleba vydržel několik dní

Tip, který možná málokdo zná, je   zavařování chleba s celerem.   To znamená, že byste měli dát  chléb,   který chcete použít další den,   do mrazícího sáčku spolu s malým kouskem celeru, který vysuší vlhkost   a zabrání tomu, aby chleba zvadl. Díky tomuto malému triku se   chléb nevyhodí a ani si nemůžete každý den koupit nový.

 

Teď už jen musíme zkusit použít tento trik nebo ten, o kterém si myslíme, že nejlépe zachová chuť!