Brambory jsou jednou z hlavních surovin středomořské kuchyně a používají se po celém světě ve všech kuchyních. Je to jídlo, které mají rádi dospělí i děti a které lze použít pro jakýkoli recept, od prvních chodů až po dezerty. Má jedinečnou všestrannost. Existují různé druhy a způsoby jejich přípravy jsou velmi rozmanité, proto vám dnes ukážeme jeden, který patří  mezi nejrychlejší  . Vaření brambor tímto způsobem nejen zkrátí dobu vaření, ale také vám umožní během vaření dělat další věci, protože příprava je opravdu rychlá. Je to tedy perfektní metoda pro ty, kteří nemají tolik času se kuchyni věnovat.

Více způsobů vaření brambor


Brambory lze vařit různými způsoby, péct a obohacovat troškou oleje a koření, aby byly křupavější a chutnější. Dají se smažit, ale takto nasají hodně oleje, a proto budou moc kalorické, pak jsou ty balené na rychlou svačinu. A nakonec je můžete vařit, ale doba vaření brambor je nekonečná. Jedním ze způsobů, jak uvařit brambory za méně než 10 minut, je tedy mikrovlnná trouba.
Brambory můžete vařit v mikrovlnné troubě v silikonovém krytu nebo v jednoduchém hlubokém talíři přikrytém speciální pokličkou. Základem vaření brambor v mikrovlnce je   výběr vhodného druhu brambor  . Nezapomeňte dát na dno trochu vody, aby se brambory vařily s trochou páry a neoschly.

Jak vařit brambory v mikrovlnné troubě.

Doba vaření brambor je zásadní a můžete je připravit mnoha různými způsoby. Jedním z nich je oloupat brambory, nakrájet je na střední kousky a přidat navrch špetku soli. Vložte je do  mikrovlnné trouby na 7 – 8 minut na maximální výkon  . Po uvaření je doporučujeme dochutit troškou extra panenského olivového oleje, papriky nebo koření, které   máte nejraději. Brambory vařené v mikrovlnné troubě budou šťavnaté, horké a jemné. Připomenou vám také pečené nebo grilované brambory zabalené v alobalu. Navíc se perfektně hodí do jakéhokoli receptu, který vyžaduje brambory.

Perfektní recept na brambory do mikrovlnné trouby, na lahodnou a rychlou oblohu

Ingredience

  • 2 brambory
  • Sůl podle chuti

Příprava

  1. Abychom brambory uvařili v mikrovlnné troubě, tentokrát to uděláme bez loupání. Po uvaření je můžete oloupat, otevřít napůl, nakrájet na měsíčky nebo nechat tak.
  2. Jako první bychom měli   brambory celé propíchnout párátkem nebo špejlí  . Brambory tak v mikrovlnce nezmačkávají a lépe se uvaří i uvnitř.
  3. Poté je musíte  dobře zabalit do průhledné fólie  a alespoň třikrát je otočit, aby pára, kterou vydávají, neunikala a přispěla k rychlému a rovnoměrnému vaření.
  4. Pro dosažení nejlepších výsledků je velmi důležitá doba vaření brambor a výkon mikrovlnné trouby. Budete je muset vařit při  výkonu 700 W  dvakrát po dobu 5 minut,  s minutovým rozdílem mezi dvěma dobami vaření.
  5. Tato doba vaření platí pro středně velké brambory. Pokud jsou větší, můžete provést poslední otočení o další 3 minuty, a pokud jsou menší, dvakrát o vaření po 4 minutách.