Některé potraviny lze snadno skladovat bez chladničky, jako jsou zavařeniny, cereálie, cukr, med atd. Při pokojové teplotě mohou vydržet roky, ale   jak uchovat maso   tak dlouho nechlazené?   Pokud chcete skladovat velké množství masa   a dochází vám místo v lednici, je tento článek určen právě vám.

Trik našich babiček, jak udržet maso mimo lednici déle než rok: je to velmi jednoduché!

Regály s čerstvým masem v supermarketu

Někdy možná budete muset skladovat velké množství vepřového, krůtího, kuřecího nebo hovězího masa.   V tomto článku vám chceme ukázat nejlepší alternativu konzervace masa bez lednice    .

Nejpoužívanějšími metodami jsou konzervace masa v lednici nebo mrazáku a v soli, ale neméně účinnou metodou je vakuová konzervace. I v druhém případě je třeba dodržovat přísné postupy správné a bezpečné konzervace, aby maso mělo dlouhou trvanlivost.

Maso z lednice na více než rok, metoda našich babiček!

Způsobů konzervace masa je mnoho   ,   ale naše babičky považovaly za vhodné najít metodu, která by jim umožnila   uchovat maso déle než rok   a navíc ho mít připravené ke konzumaci. Recept, který dnes navrhujeme, pochází ze Srbska a pro jeho správné provedení musíte provést několik kroků.

Doba přípravy: 20 minut
Doba vaření: 2 hodiny a 20 minut
Celková doba 2 hodiny a 40 minut

 

Ingredience

 • 1 kg vepřové panenky
 • různé koření
 • brýle

Metoda

 1.  Pro správné uchování   1 kg vepřové panenky musíte  maso nejprve nakrájet na kousky.   Ujistěte se, že jste ji ořízli tak, aby odpovídala sklenicím, které plánujete použít.
 2. Připravíme si   směs koření:   2 lžičky soli, pepře a koření, které máte nejraději.
 3. Kousky masa smícháme s   připravenou směsí koření.   Ochucenými kousky masa naplníme vaše   dříve vysterilizované a suché sklenice a můžeme začít vařit.
 4. Umístěte hadřík na dno hrnce a   uspořádejte si sklenice.   Nalijte vodu, dokud nedosáhne úrovně víček zavařovacích sklenic, zapněte oheň a nechte běžet, dokud se voda nezačne vařit.
 5. Když se voda začne vařit,   necháme 2 hodiny vařit.
 6. Mezitím   na jiné pánvi při nižší teplotě rozpusťte půl kila vepřového sádla.
 7. Když je tuk dobře rozpuštěný, otevřeme sklenice a   přidáme, aby bylo maso zakryté.
 8. Přidaný tuk   zabraňuje zkažení masa   . Jakmile naplníte všechny sklenice, pevně je uzavřete.
 9. Vařte sklenice   dalších 20 minut.   Po dokončení pasterizace vyjměte sklenice z pánve a   nechte vychladnout.
 10. Po vychladnutí uvidíte, že tuk ztuhl a zůstal nahoře, zatímco dole si všimnete šťávy, kterou maso při pečení pustilo.
 11. Nyní   vše, co musíte udělat, je uložit sklenice na chladném a tmavém místě.

Než si pochutnáte na nakládaném mase, rozpusťte tuk tak, že sklenici na chvíli vložíte do teplé vody. Dá se použít jako koření na brambory a další recepty nebo ho můžete i vyhodit. Dobrá   konzervace masa   je velmi důležitá pro   lepší zachování všech jeho nutričních vlastností   a zamezení rozvoje škodlivých bakterií, které mohou způsobit otravu jídlem.