Spalující vedro nás v dnešní době nutí udělat jedinou věc: zůstat venku venku. Nadměrné používání klimatizace si ale může vybrat svou daň na vašem účtu za elektřinu. Jak si tedy můžete zdarma zrekonstruovat svůj domov? Prozradíme vám důmyslný trik, který vám pomůže vytvořit svěží atmosféru během několika sekund a bez utrácení jediného centu. Trik s lahví.

láhev v ložnici

Letní vedra mohou být nesnesitelná, zvláště během nejteplejších hodin dne. Pro mnohé z nás   je okamžitým řešením zapnutí klimatizace nebo ventilátoru   pro ochlazení celého domu. To však vede k vysoké spotřebě energie a tím i k velmi vysokým nákladům na účet za elektřinu.

Naštěstí existuje řešení, které vám pomůže chladit váš domov zdarma. Nemluvíme o sezení před lednicí s otevřenými dveřmi, máme skvělý trik, na který stačí jedna láhev.

Ano, pochopil jsi to správně.   Ale kromě triku, který vám chceme prozradit   , existuje ještě jedna technika, a to přidat vodu do prázdné láhve a dát ji na pár hodin do mrazáku, dokud se nezmění v led. Po dokončení zabalte láhev do vlhkého hadříku (   nejlépe mírně studeného   ) a umístěte ji blízko okna nebo ke vchodu do místnosti, kam vstupuje venkovní vzduch.

Tento jednoduchý trik funguje, protože led v láhvi funguje jako přirozený výměník tepla. Teplý vzduch filtruje přes studenou láhev a   vytváří příjemný vánek   bez použití další energie.

Vyzkoušejte tuto techniku ​​v nejžhavějších letních dnech a rychle zjistíte, jak účinná je při udržování chladu vašeho domova bez utrácení peněz navíc. Ale teď pojďme zjistit, jaký je další trik s lahví pro osvěžení místnosti.

Nadměrné používání klimatizace.

S příchodem letních veder   je používání klimatizace stále běžnější   . Většina lidí si však neuvědomuje, že nadměrné používání může výrazně zvýšit jejich účet za elektřinu.

Omezte používání klimatizace.

Klimatizační systémy   vypouštějí výfukové plyny, které   mohou poškodit životní prostředí a zvýšit znečištění ovzduší. Z tohoto důvodu je důležité omezit používání na nezbytně nutné hodiny.   Alternativou k používání klimatizace   je několik kreativních triků, jak zchladit váš domov bez dalších nákladů, jako je trik s lahví nebo esenciální oleje.

Tyto metody jsou nejen   účinné, ale také ekologické   a šetrné k životnímu prostředí. Místo plýtvání energií na drahé klimatizační systémy. Zkusme zvolit udržitelnější řešení, abychom udrželi naše domovy v chladu v nejteplejších dnech léta. Podívejme se na trik s lahví podrobně.

Osvěžte svůj domov zdarma trikem s lahví

S příchodem léta   lze úmorná vedra těchto dnů snášet jen těžko.   Mnoho z nich závisí na klimatizaci, aby ochlazovalo své domovy. Nadměrné používání těchto zařízení však může způsobit vysokou spotřebu energie, která má dopad jak na životní prostředí, tak na účet za elektřinu. Proto je důležité   znát nějaké triky na renovaci domova zdarma   .

Trik s lahví

Jednou z nejjednodušších a nejúčinnějších metod je dát láhev do mrazáku. Jednoduše naplňte láhev vodou do 3/4 a poté ji umístěte přes noc do mrazničky. Druhý den jej jednoduše umístíte   před ventilátor nebo do   samotné mísy ventilátoru a chladný vzduch vytvořený ledem se rozšíří po celé ploše.

Láhev vyjmutou z mrazáku ji můžete postavit k nohám postele nebo na další noční stolek a užívat si příjemný chládek. Měli byste však mít na paměti, že   tato metoda má omezené časové období   . Proto je vhodné   mít v mrazáku vždy pár náhradních lahví,   abyste je mohli použít alternativně. Pro teplejší noci můžete také zkusit zabalit zmrzlou láhev do povlaku na polštář a obejmout ji, aby se ochladila. Pokud to nefunguje, měli byste se uchýlit k pokročilejším trikům.

Vždy si pamatujeme na   malá denní opatření,   jako je zatahování závěsů během nejteplejších hodin dne. Nebo se vyhnout vaření těžkých jídel pomůže snížit vnitřní teplotu našeho domova, aniž byste utráceli peníze navíc.

Proto   existuje několik kreativních a ekonomických řešení,   jak udržet váš domov v létě chladný, aniž byste museli neustále používat klimatizaci.

Esenciální oleje, které udrží dům svěží

Pro osvěžení domova přirozeně a voňavě jsou esenciální oleje ideálním řešením.   Od svěžích tónů eukalyptu   po citrusové tóny   citronu nebo pomeranče,   existuje mnoho možností, ze kterých si můžete vybrat.

Osvěžte svůj domov esenciálními oleji

Snadný způsob použití esenciálních olejů je přidat je do vody ve vašem difuzéru. Stačí jen pár kapek a vůně   se rychle rozšíří po celé ploše   . Případně si můžete vyrobit malé látkové sáčky, které naplníte bavlnou a pár kapkami esenciálního oleje a umístíte do šuplíků nebo skříní. Roztok silice působí výborně proti horku, provoní místnosti a dodává pocit svěžesti.   Usnadňuje také dýchání   , když je teplo příliš vlhké. A použití olejů je také užitečné, zejména v noci, protože udrží komáry pryč.

Některé esenciální oleje, jako je máta peprná nebo máta peprná, mají navíc   osvěžující účinek na pokožku   a můžete si vytvořit svůj vlastní pleťový toner přidáním několika kapek oleje do destilované vody.

Připomínáme, že esenciální oleje   by měly být před použitím vždy zředěny   a nikdy by neměly být aplikovány přímo na pokožku bez předchozího testování pro ověření individuální snášenlivosti.

Trik s foukací lahví

Ventilátor je důležitým spojencem, jak čelit letním horkům doma. Ale   mnohokrát jsme oklamáni, abychom jej používali nesprávně   , aniž bychom využili jeho plný potenciál. Nyní vám povím   o jednoduchém a efektivním triku,   jak ochladit váš domov pomocí ventilátoru.

Ventilátor a láhev, dva vynikající spojenci proti horku

Prvním krokem je použít ventilátor strategicky a umístit jej před otevřené okno nebo dveře vedoucí ven. To vytváří konstantní proudění vzduchu a   větrá místnost.

Za druhé, zkuste přidat trochu ledu do přihrádky ventilátoru. Díky tomu je vzduch, který vychází   při kontaktu s pokožkou, ještě svěžejší a příjemnější   .

Dalším užitečným trikem je použití vlhkých kapesníčků, jako jsou vlhké ručníky nebo gáza namočená ve studené vodě. Jednoduše je obtočte kolem základny ventilátoru a užijte si ještě chladnější vánek.

Na druhou stranu, pokud potřebujete rychle zchladit obzvlášť horkou a dusnou místnost, zkuste naplnit láhev ledovou vodou a postavit ji před ventilátor. Účinek se dostaví okamžitě   a okolní teplota prudce klesne.

 

Budete-li se řídit těmito jednoduchými tipy, můžete ze svého   ventilátoru  vytěžit maximum  pro chlazení vašeho domova v nejteplejších dnech léta.