Jednou z nejobtížnějších částí interiéru kuchyně na čištění je    rošt trouby   .   Po každém použití se v rozích tohoto praktického příslušenství  hromadí mastnota, zbytky jídla a omáčky, které   v teple zhnědnou a zaryjí se hluboko do kovu.

Dokonce i   čištění roštu trouby   po každém použití může    být velmi zdlouhavý úkol   , zvláště pokud nemáte velký dřez, do kterého se rošt dokonale vejde pro čištění.   Čištění roštů trouby    může být jednodušší, než si myslíte. Základem je znát babiččiny triky a vědět, které čisticí prostředky jsou nejlepší na   změkčení zbytků jídla a mastnoty   a jejich odstranění téměř bez drhnutí.

Dáme vám ty    nejlepší tipy   na čištění dokonalé trouby a používáme pouze přírodní produkty, které určitě máte ve své kuchyni nebo které si můžete   koupit za velmi příznivé ceny. 

Špinavá a křupavá trouba, jedině tak lze vše bez námahy vyjmout

špinavá trouba

Nečekejte, až se na roštu trouby nahromadí příliš mnoho nečistot a mastnoty.   Čím více nečistot se na roštech hromadí a   čím častěji je budete používat k vaření jídla,   tím těžší bude tyto nečistoty odstranit.   Zbytky jídla a mastnoty   se při vysokých teplotách trouby spálí a ztvrdnou a je obtížné je odstranit. Odborná rada je po každém použití vyčistit  vnitřek trouby   , stejně jako bychom to udělali s jakýmkoli jiným kuchyňským spotřebičem, který se zašpiní. Pojďme se tedy podívat,   jak vyčistit křupavé rošty v troubě tímto jednoduchým trikem   !

Špinavá trouba, každý začne používat kuličku alobalu!

špinavá trouba

Než začnete s tipy na čištění roštu trouby, měli byste se seznámit s  doporučeními jednotlivých výrobců   . Existují však   levnější trouby    , které mohou mít choulostivější rošty. Proto je vhodné vyhnout se použití abrazivních čisticích prostředků, jako je bělidlo nebo čpavek.

Jedním z triků, jak   vyčistit velmi špinavý nebo rezavý rošt na troubu   , což je zvláště běžné při grilování, je pokrýt   celý povrch tukem, jako je olej nebo rozpuštěné máslo   . I když se jedná o gril z nerezové oceli, který má spoustu nahromaděných nečistot, je tato technika užitečná pro odstranění odolných zbytků.

Když je gril mírně rozpálený (aby nedošlo k popálení), potřete    velkou vrstvou oleje nebo másla,    dokud nebude celý povrch dobře pokrytý. Toto mazivo funguje jako mazivo k odstranění  rzi a nečistot z kovu grilů.

Místo drhnutí kartáčem nebo houbičkou použijeme něco tvrdšího. Udělejte    kuličku z hliníkové fólie   , kterou potřete místa, kde se usadilo nejvíce nečistot. Posledním krokem je odstranění všech stop mastnoty ulpělé na kovu. K tomu používáme   přírodní produkt na bázi jedlé sody.

Zakryjte rošty velmi horkou vodou a    posypte jedlou sodou   . Nechte odležet  asi 4 hodiny   nebo jen 30 minut,   pokud není gril příliš znečištěný.   Dokončete proces pomocí houbičky nebo zubního kartáčku a   vydrhněte těžko dostupná místa,   kde ještě zůstávají nečistoty. Dobře opláchněte čistou, čerstvou vodou, nechte oschnout a vyměňte rošty trouby. Tento jednoduchý trik vám umožní získat   rošty trouby, které jsou čisté a jako nové!