Pampeliška   , nazývaná také  „pampeliška“   s vědeckým názvem Taraxacum officinale, je květina s vzácnou hodnotou, která je často ignorována. Tyto fascinující květiny, které můžete vidět na obrázku, rostou na   našich polích v hojné míře   a jsou nejen krásné na pohled, ale také   bohaté na blahodárné vlastnosti   pro naše tělo.

Pampeliška   je   rostlina, které se v Itálii daří díky našemu mírnému mírnému klimatu. Od pradávna se používá  jako přírodní prostředek   k léčbě různých zdravotních neduhů. Studie potvrdily léčivé účinky této rostliny. Vlastně je zvláštní vědět, že tuto krásnou květinu zná každý, ale  její  vlastnosti nejsou využívány   tak, jak by měly. Odborníci se rozhodli vyzdvihnout, co všechno může pro člověka udělat jediná květina. Pojďme to zjistit hned teď!

Tuto květinu najdeme všude, ale mnozí nevědí, že „má cenu zlata“: jedinečné výhody!

Tyto   žluté květy   skrývají některé důležité vlastnosti pro naše zdraví. Kořeny pampelišky jsou například   bohaté na polyfenoly,   které jim propůjčují   protizánětlivé vlastnosti   . Na druhou stranu, díky hojnosti beta-karotenu mají květy   silný antioxidační účinek, který bojuje proti volným radikálům a zabraňuje oxidačnímu stresu.

Tím ale překvapení nekončí. Pampeliška může  být nedílnou součástí našeho jídelníčku   díky svému bohatství na vitamíny A, B, C a K a také minerály jako hořčík, železo, draslík a vápník. Navíc obsahuje rozpustnou vlákninu, která   může pomoci při problémech se zácpou a zlepšit střevní motilitu  

Některé   laboratorní studie   také prokázaly možné snížení nádorových buněk, i když k potvrzení  těchto výsledků u lidí je zapotřebí více výzkumů.

Pampeliška jako přírodní lék na jakýkoli typ onemocnění, tady to máte!

Pampeliška je také charakteristická svými   antivirovými a antimikrobiálními vlastnostmi   , což z ní dělá spojence v   boji proti infekcím.   Pro ženy je zajímavé, že     při aplikaci na pleť ve formě odvaru může pomoci udržet pleť mladou a bojovat proti akné .

Navíc   díky vysokému obsahu vápníku může pampeliška pomáhat posilovat   kosti a zuby,   vláknina a vitamíny K a E   usnadňují trávení a vstřebávání životně důležitých látek.

 

Probíhající studie zkoumají   možné využití   pampelišky v   boji proti cukrovce.   To je způsobeno přítomností   kyseliny chlorogenové   a čekanky, které zřejmě   podporují vstřebávání glukózy   . Stručně řečeno, pampeliška je pokladem zdravotních výhod, které často podceňujeme, ale které si zaslouží být   použity ke zlepšení našeho blahobytu   .